Jump to content
Българският форум за музиканти

Rocka Rolla


Recommended Posts

Здравейте братлета, ето ви още една студио версия на Dust in the wind, която записахме тези дни, вдъхновени от аранжимента на Scorpions, в DVD-то им - Acoustica от 2001-ва. За нас са важни и коментарите ви, защото се готвим за снимките и на видео клип към това аудио...мислим че си заслужава...?!?

Приятно слушане...ето ви и линкчето Dust in te wind

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е добре само саунда на барабаните е отврат ,сменето го ,и завършващя акорд е много грубо изсвирен - това ми прави впечатление от първо слушане на парчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е добре само саунда на барабаните е отврат ,сменето го ,и завършващя акорд е много грубо изсвирен - това ми прави впечатление от първо слушане на парчето

 

Ок братле, ще го имаме в предвид, дано при премастеринга се пооправи малко... :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип харесвам акустични интерпретации, та реших да чуя. Добър опит.

По моему барабаните трябва да си ги пресвирите. Страшно са силни. Влизането в началото е даже малко неуместно - поне на мен така ми звучи. Чух и версията на Скорпиънс. И те са ги ударили като "Две праскови и две череши", но пък за сметка на това са блъснали на сцената доста акустични инструменти, та има баланс (що годе).

 

Така или иначе, докато слушах, се сетих за едно парче на Wings - Deliver your Children.

Ето линк:

Мисля, че ще помогне за общия баланс. И за вокалите също - с това двугласче.

И там има барабани, но са скрити не просто зад баса, а даже зад китарния акорд - мнооого дискретно.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен аранжимент на песента. Наистина малко прилича на парчето на Диана експрес с баса и барабаните в тоз вид.

 

Имаш чудесен глас! :)

 

 

пп

 

Сам ли си пееш бековете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за коментарите...ами наистина се получи малко като прасковите и черешките на Диана Експрес :P , голям купон - не бях се замислил даже, и сега ми е малко смешничко :greenball:

Иначе сериозното е че - точно този саунд тарсехме, за да е малко по ретро звученето...и мисля че се е получило, включително и за звука на барабаните, просто така ни хареса, даже на живо - звучим по абсолютно същия начин, когато свирим акустичните версии...а хард звученето с маршалите и драив китарите, е нещо савсем различно. Все пак сме банда от 3-ма човека, китара, бас и барабани, и компенсираме липсата на клавири с пеене на гласове и от тримата.

Това беше нещо като инфо за бандата...и май малко се поотплеснах....sorry за което.

Още веднъж ви благодаря за коментарите, ще имаме всичко това в предвид, за да стане готино парчето,а и видеото към него в последствие...очакваме още коментари и идеи, за нас това е важно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен аранжимент на песента. Наистина малко прилича на парчето на Диана експрес с баса и барабаните в тоз вид.

 

Имаш чудесен глас! :)

 

 

пп

 

Сам ли си пееш бековете ?

 

Благодаря ти братле, в случая бековете си ги изпях сам, просто другите двама не бяха изтрезняли още от купона вечерта :bravo: ...и ...нали се сещаш - времето е с пари, а парите са до време... :thumbs_up: и така стана че си попях доста за 1 ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много готин кавър е станал, единствено според мене ако аз го бях правил щях да остава парчето само с перкусии, някак си самия дух на тва парче ми навява таквиз асоциации, иначе и китарите и пеенето са супер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.