Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar


katmai

Recommended Posts

не може да е от ония 6 джаджи

 

както ти казаха - затегни пружините на макс гокато тремолото не зацепи в дървото :) само че преди т'ва отпусни струните да не ги скъсаш

на ключовете има едни болтчета отгоре

затегни и тях

и си готоффффффффффффффффффффффффф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е тя ако едната изпуска, ти се преебава настройката на всички струни, защото едната струна като се отпусне, пружините дърпат тремолото и другите струни се опъват. Затова толкова трудно се настройва китара с тремоло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страт това сам го пробвал и не става. Самнява ме Флути това което каза май е верно щото де джаджите са наредени една до една и едната кат се отпусне и бута другите :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е от "ония шест джаджи на тремолото" (saddles :P ), ако от затягането на пружините и на болтчетата на ключетата не стане нищо, има голяма опастност грифа да се диспозиционирал спрямо тялото... (а налево, а на десно :D ) Тогава вече ще трябва да отидеш при някой лютиер. Няма да е зле някой от разбирачите, примерно pacman да се произнесат за всеки случай :)

 

Айде Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страт това сам го пробвал и не става. Самнява ме Флути това което каза май е верно щото де джаджите са наредени една до една и едната кат се отпусне и бута другите :wall: :wall: :wall:

Не че бута другите, просто като се отпусне някоя струна (по някаква причина, примерно ако седълцето не е добре затегнато), тя започва да опъва по-малко тремолото. Обаче пружините, понеже дърпат наобратно, започват да опъват повече останалите струни (тоест отпускането на една от струните се компенсира с опъване на останалите, за да се запази баланса) Не знам как да го обясня по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страт това сам го пробвал и не става. Самнява ме Флути това което каза май е верно щото де джаджите са наредени една до една и едната кат се отпусне и бута другите :wall:  :wall:  :wall:

Не че бута другите, просто като се отпусне някоя струна (по някаква причина, примерно ако седълцето не е добре затегнато), тя започва да опъва по-малко тремолото. Обаче пружините, понеже дърпат наобратно, започват да опъват повече останалите струни (тоест отпускането на една от струните се компенсира с опъване на останалите, за да се запази баланса) Не знам как да го обясня по-добре.

Струната може да се отпусне единствено по два начина:

1. ако пружините на тремолото не упражняват достатъчно натиск към тялото, което се получава от смяна на по-тънки струни с по дебели или смяна на настройката

2. и от ключовете,

 

от седълцата няма как да се отпусне защото самото седло е прикрепено за тремолото чрез болт, който от своя страна има резба която не се развива от свирене :)

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страт май проблема верно ще е в тремелото щото като направя bend на 1 струна примерно ми дава отклонение от 15 % при втори бенд 25% и не се увеличава. След като натисна тремелото и после го върна сичко си е ок и няма изменения :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани го тва тремоло! Направо му начукай отзад едно парче дърво и да не мръда повече. Навивай си хубаво струните. В някакъв каталог на "Фендър" бях гледал к'во трябва да правиш, за да не ти разстройва китарата от тремолото и реших че е по-убу без него. А ако ти се свири с ръчка земи си китарка с флойтроуз, заключване и т.н. Тия роксънски китарки от по 150 $ толкова могат явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страт това сам го пробвал и не става. Самнява ме Флути това което каза май е верно щото де джаджите са наредени една до една и едната кат се отпусне и бута другите :wall:  :wall:  :wall:

Не че бута другите, просто като се отпусне някоя струна (по някаква причина, примерно ако седълцето не е добре затегнато), тя започва да опъва по-малко тремолото. Обаче пружините, понеже дърпат наобратно, започват да опъват повече останалите струни (тоест отпускането на една от струните се компенсира с опъване на останалите, за да се запази баланса) Не знам как да го обясня по-добре.

Струната може да се отпусне единствено по два начина:

1. ако пружините на тремолото не упражняват достатъчно натиск към тялото, което се получава от смяна на по-тънки струни с по дебели или смяна на настройката

2. и от ключовете,

 

от седълцата няма как да се отпусне защото самото седло е прикрепено за тремолото чрез болт, който от своя страна има резба която не се развива от свирене :blink:

Ок, ама човека каза, че едното седълце му се мърдало, може би не е завито здраво, или е преебана резбата на винтчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страт май проблема верно ще е в тремелото щото като направя bend на 1 струна примерно ми дава отклонение от 15 % при втори бенд 25% и не се увеличава. След като натисна тремелото и после го върна сичко си е ок и няма изменения :wow:

Може да са се прецакали "ножовете" или жлебовете на стъдовете. Пробвай да свалиш тремолото и да поизшкуриш малко ножовете, ако са изядени. Също може да капнеш малко машинно масло в жлебовете на стъдовете, при мен помогна много за правилно връщане.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма чакаите сега! Нали става въпрос за обикновено, еднопосочно тремоло а не за флойд??? :blink: Щото обикновеното тремоло няма ни ножове ни стъдове :blink:

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.