Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar


katmai

Recommended Posts

Настройвам си я аз. Не стига че едвам щото, интересно като ударя по струната тя не издава един тон ами издава леки вариации. Правя си аз bend да речем - хоп тя се разтройва.

П.П - Не ползвам тремелото щото от него е ясно че се прее...а :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е абсолютно верно. Когато си я взех със струни на нея нямаше такова разтройване и промяна в тона. Ама иначе сам си ги навил като по книга. И най ме е яд 4е кат ти се скъса 1 струна и тряя си купуваш целия комплект. Така вече имам поне 10 6ти струни. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава спри да ръчкаш с тремолото , ако не се разтройва така , работата като цяло става по дебела :headbang: Опитай се да си спомниш колко бяха дебели оригиналните струни, яко не се е разтройвала тогава значи пружините са били като за тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си писал си го.

ако струните не са нови и са се разтегнали вече,значи ключовете не ги държат .При положение че е настроена и се разтройва с удар,може би много брутално удряш :headbang:

жокерите ми свършиха....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ме самнява да не са тези части на трмелото. Те нали са 6 за всяка струна и се дъйат на болтчета. Самняват ме да не са се прее..ли. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни дали тремолото е допряно (хоризонтално) до тялото... Ако не е затегни пружините! Щом не го ползваш можеш съвсем на макс да ги затегнеш да не испуска! Ако не е от тремолото значи е от ключовете, което вече е лошо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казах вече че ме самняват онез 6 джаджи които са на тремелото ама няма как да ги проверя. За белязах че едната изпуска. Ама пък сичките.. :headbang: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.