Jump to content
Българският форум за музиканти

Хорна и аутенатор


Recommended Posts

Здравейте,

 

Мислих, мислих и реших, че по-евтино ще ми излезне да си направя сам кабинета, но имам два въпроса: колко мощна трябва да е хорната? Говорителите са 2 EMINENCE LEGEND BP102-4 по 200W. Също искам да направя аутернатор за регулиране на нивото на хорната, но нещо не мога да открия схема (явно търся грешно)

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С много ровене малко си отговорих на единия въпрос за атеунатора. Ще си купя готов... За пищялката още се чудя 60-80 вата?

Като гледам говорителите май трябва да сложа филтър който да цепи от 2кхц нагоре, според дейташита... Тъп въпрос: филтрите за всякакви ватажи ли са (би трябвало отговора да е не :icon_shithappens: ), тези които се продават ще свършат ли работа?

Aко сложа само вискочестотен филтър и оставя пълния спектър на звука към 10ките мазало ли ще стане?

Замислям се за вариант без хорна, но ми се струва, че ще звучи малко скопено само до 2кхз. При този вариант филтър трябва ли?

 

Аз си мислех, че най-трудното е смятането на дървенията :girl_witch:

Като гледам само за чаркове отиват към 250 кинта, което добре :greenangel:

Редактирано от ludmata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С много ровене малко си отговорих на единия въпрос за атеунатора. Ще си купя готов... За пищялката още се чудя 60-80 вата?

Като гледам говорителите май трябва да сложа филтър който да цепи от 2кхц нагоре, според дейташита... Тъп въпрос: филтрите за всякакви ватажи ли са (би трябвало отговора да е не :cheers: ), тези които се продават ще свършат ли работа?

Aко сложа само вискочестотен филтър и оставя пълния спектър на звука към 10ките мазало ли ще стане?

Замислям се за вариант без хорна, но ми се струва, че ще звучи малко скопено само до 2кхз. При този вариант филтър трябва ли?

 

Атенюатора се казва L-Pad, намалява чувствителността на говорителя. Най-добре е наистина да си купиш готов, с потенциометър, за да си коригираш високите по желание. Притестява ме избора ти на високочестотен, който да свири добре от 2КХц нагоре. То 2К си е среда, общо взето, може ниско да му дойде. Отдолу го отрежи с филтър поне 2-ри ред, да спада по- стръмно, че да не се товари от ниските. Да, мощността е проблем - компонентите на филтъра трябва да могат да я издържат, но тука е по- добре някой с практически опит да даде акъл.

 

Басовия, като го гледам от тук:

http://www.eminence.com/pdf/LEGEND-BP102-4.pdf

след 2КХц си пада достатъчно бързо, така че не му трябва филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.