Jump to content
Българският форум за музиканти

Vst Plugins


to6kata

Recommended Posts

здравейте, искам да попитам как точно може да се инсталират и използват vst плъгините.

изтеглих си например simulAnalog guitar suite. инсталирах плъгините във fruity loops.

пускам ги, ама нищо не става, всмисъл китарата ми е включена в компа, звучи си, излиза си и картинката на плъгина с копчетата за gain, mid, high..., всичко изглежда както трябва. пробвах и с дистове и с разни ефекти - звука си остава чист. пробвах и с други vst host-ове и все същото става

затова не съм сигурен дали изобщо включвам плъгините и 100% правя нещо не както трябва.

ако някой може да ми обясни, ще съм много благодарен. специално в музикалния софтуер съм страшно зле.

Редактирано от to6kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,аз работя с ФЛ Студио 8.Незнам колко си запознат с програмата но,за твоя проблем мога да кажа че сигуно не задаваш канала през който точно да се възпроизвежда звука или не си инсталирал плъгина където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти

значи плъгините ги слагам в папката на програмата в plugins/vst и после от миксера във програмата си ги добавям в списъка с ефектите и си ги пускам. плъгина ми излиза обаче не съм сигурен дали изобщо е включен защото звука от китарата изобщо не се променя. не знам дали има още нещо дипълнително

с програмата изобщо не съм запознат, всъшност като цяло с музикален софтуер почти не съм се занимавал и не разбирам много.

би ли ми разяснил как да се оправя с канала, през който се възпроизвежда, защото вярно имам чувството че звука от китарата просто не минава през програмата или поне не през плъгините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти

значи плъгините ги слагам в папката на програмата в plugins/vst и после от миксера във програмата си ги добавям в списъка с ефектите и си ги пускам. плъгина ми излиза обаче не съм сигурен дали изобщо е включен защото звука от китарата изобщо не се променя. не знам дали има още нещо дипълнително

с програмата изобщо не съм запознат, всъшност като цяло с музикален софтуер почти не съм се занимавал и не разбирам много.

би ли ми разяснил как да се оправя с канала, през който се възпроизвежда, защото вярно имам чувството че звука от китарата просто не минава през програмата или поне не през плъгините.

 

Надявам се да намериш отговори на доста от въпросите си тук. Ползвай и търсачката също - някой път става и с нея. :D

 

ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да намериш отговори на доста от въпросите си тук. Ползвай и търсачката също - някой път става и с нея. :curse:

 

ТУК

мерси много, определено ще помогне

аз по принцип я знаех тая тема, ама бях забравил, че има и по тоя въпрос доста полезни неща

с търсачката бях пробвал и не постигнах голям успех :curse: та затова пуснах тема, ама явно просто не съм написал каквото трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам проблем с отварянето звуците на VST файла Sonic Synth 2.Какво ли не съм пробвал и барникал но нищо.Nexus и SempleTank 2 също ми правиха проблеми но тях ги надвих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.