Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за процесори


X_eNeMy

Recommended Posts

Кое е по добре - калпав микрофон и карта или калпав процесор с USB ?

 

Веригата с която записвам ми е в подписа и резултата е незадоволителен. Всичко, което ползвам вкарва шумчета и като ги резна с нойз редуктора неминуемо поотрязвам и от китарата, да не говорим, че не махам всички шумове. Искам да избегна това като си купя процесор с USB и готин софтуер за да мога да си записвам с добро качество. Под "добро" разбирайте с 4х12 кабинетна симулация и да няма шумове и латенции.

 

С процесора и USB ще избягам ли от недостатъците на саунд картата ? :D

 

Амбицийте ми са да записвам на максимално качество с ограничени средства (какво съвпадение, а :D ).

 

П.С. Абсолютно съм нов в дигиталните приложения за китаристи, така че съвети от всякакъв род ще са ми от полза. Никога не съм имал процесор.

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line6

 

разгледай тези неща..... не знам какъв ти е бюджета....усб карта плюс софтуер за симулации.

Иначе каквото и за ръгнеш в картата на дъното - резултата е същия (лош)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно хич не ми се дават пари за дигитализми, но портфейла ме притиска. 100-200-300 лева бих дал за подобни изпълнения.

 

А това е нещо като DI бокс, така ли ? Китара - ПОД - УСБ в компа и свиря в реално време с ефекти от софтуера и слушам през колоните на ПЦ-то ? Така абсолютно прескачам момента със звуковата карта, нали така ? Никакви шумове от нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами това де факто си е усб аудио карта.... ако ти е достатъчен един канал - цената е 134 евро, за дна канала и индикатори 204 евро

ux1_overview.jpg

ux2_overview.jpg

ето ти и софтуерната концепция на картинка

podfarm01s.jpg

мога да съдействам (на ЛС)

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.