Jump to content
Българският форум за музиканти

Asio Fx Processor


the_gorer

Recommended Posts

От бая време свиря с ASIO FX Processor (v. 1.2, Build 350) ама нещо не мога да включа повече от 4 ефекта наведнъж, пък вчера ми дотрябва.

Искам да попитам дали това си е положението с тази програмка или аз не съм включил някакви настройки, дето позволяват повече ефекти в чейна.

А може би някой ще препоръча друг малък VST хост за свирене в реално време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм виждал няква настройка за повече от 4-тери

но пак не сам сигурен

 

ПП:на мен повече от 3-4 не са ми трябвали никога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и на мен повече от 3-4 не са ми трябвали, но сега искам да добавя още един GuitarRig в края на чейна, за да му ползвам вградения рекордер.

 

PS:

На теб какъв ти е чейна в Asio FX Processor?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа аз си пускам рига и още някой компресор4ета и така си дран4а

промерно рига -> метализер -> нойс гата и евентуално някав делей ама много рядко в повечето случеи даже е само гитар риг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това чудо от вас го видях сега т.е. не съм го ползвал, но доколкото видях на сайта на СпинАудио има няколко версии:

 

ASIO FX Processor ME - поддържа до 8 VST слота ..

 

ASIO FX Processor SE - поддържа до 4 ..

 

Може би това е причината??

 

http://www.spinaudio.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах си го веднъж ама нещо не ми се понрави на ппръв поглед и не съм го разучил.

the_gorer слаба ли ти е машината за нещо Stainberg-ско ? Ако не е ще ти пратя някои пресет или проект да пробваш звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах си го веднъж ама нещо не ми се понрави на ппръв поглед и не съм го разучил.

the_gorer слаба ли ти е машината за нещо Stainberg-ско ? Ако не е ще ти пратя някои пресет или проект да пробваш звука.

Joys, ти се появи ве :)

Давай ги тез пресети на Steinberg, не ми е слаба щайгата. Ако имаш някакви ултра-мега брутални пресети, се много гейн, още-по добре :)

 

Elmo, дай акъл как да подредя нещата така, че хем да свиря с VST-та в реално време, хем да записвам на SoundForge? Със слаба карта съм (onboard пръдня) Знам, че новия SoundForge поддържа VST, ама не съм поглеждал дали може да се ръчка с тях ф реално време.

Я да скивна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултра мега брутално няма да е, но прилично може би. Ако ти допада звука на семпъла в Yahoo-to. Мога да ти го пратя. :guitar:

 

 

За гейна ти си го променяй според шума.

Редактирано от Joys
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar FX

Amplitube

това което съм ползвал до сега

1то е мога да кажа доста голяма пръчка, след кат съм с 1гб рам и 3, 400 на Пентиум и забива, руснаците пък се избиват за него, най хваления процесор в руските форуми

доката за Амплитуб, там просто нямам думи, но при последната версия 1 31 проблема е че поне при мен не ми работи по ХР,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar FX

Amplitube

Чувал съм и за Amplitube и за Guitar FX. Всъщност ползвам Amplitube именно през ASIO FX Processor. Въпросът ми беше за него.

 

PS:

Вече е решен - ще търсим другата версия, с осемте VST слотоа.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Asio Fx Processor -> Xlutop Chainer (multi VST effects plugin) -> Simul Analog Boss SD-1(distortion) + Simul Analog JCM900(amp simulation) -> Guitar Rig 2 (Noise Reduction, Compressor, Studio Reverb, Tape Deck)

 

..and your ass is kicked

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Xlutop Chainer звучи интересно.

Ползвате ли и други подобни на ASIO FX Processor програмки?

Мулти VST хостове, ама малки и леки откъм CPU.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.