Jump to content
Българският форум за музиканти

Резонантни кожи за томове


Recommended Posts

Това е може би най-недооценената част от барабанния комплект, никой не обръща внимание и си мисли, че може и без тях, че може да сложи каквито и да е отдолу и т.н. Само дето поне според досегашния ми опит хич не е така.

 

Едно време старите ми аматки нямаха никакви механизми и обръчи отдолу и аз прекарах няколко години в събиране на необходимия материал и след това гордо наслагах бели аматски кожи, щото друго нямах и после колкото и да пробвах нови бойни кожи, не звучаха и не звучаха и аз естествено го отдавах на факта, че все пак говорим за амати и да не очаквам много. След години реших да видя как стоят нещата с истински резонантни кожи (Evans Genera Resonant) и нещата доста се промениха и аматито почна да звучи почти като истинско.

 

След това дойде време за Ямаха, която (както е известно на повечето от тукашните горди собственици) идва с еднакви кожи Remo Unicorn отгоре и отдолу. Юникорн е една особено гадна кожа, прекалено тънка за бойна и прекалено дебела за резонантна, с две думи - за нищо не става. :wall: Известно време карах с юникорните отдолу, но все нещо не ми харесваха томовете като звук и реших, че е крайно време за смяна.

 

Гъзарски се издокарах с едни черни резонантни, пак на Evans (за добро или лошо, това са единствените кожи, които ги има на склад и можеш да си ги купиш веднага), наслагах ги по томовете и разликата беше наистина огромна. Тонът е много по-дълбок, няма паразитно дрънчене, заради което и пружините на барабанчето вибрират много по-малко от преди. Изобщо разликата е забележителна.

 

Така че препоръчвам на всички, които все още карат с ямашките кожи отдолу, да ги сменят, докато е време, ако искат нещо по-добро от томовете си. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така че препоръчвам на всички, които все още карат с ямашките кожи отдолу, да ги сменят, докато е време, ако искат нещо по-добро от томовете си. 

Е ти се изказа ,а ние дето нямаме Ямаха :D :D ко да правим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а ние  дето нямаме Ямаха  :D :D ко да правим

ще събирате за Ямаха , и аз си карам още с оригиналните резонанти... скоро мисля да обзаведа комплекта и аз с черни резонанти на еванс, всъшност отдавна се точа да направя това но все не остава време. м/у другото бойната и резонантната кожа на Ямаха не са еднакви , горната е по дебела. на барабанчето ми се струва нормално тънка но като му дойде времето ще бъдат сменени всички с тънки еднопласнови резонанти. Викторчо ти какви препоръчваш - по тънки или по дебели ?

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете тия на Еванс черните по-тънки ли са от Амбасадор защото съм ги виждал само на картинка:D и по какво се различават ако се различават де.Сега съм с Амбасадори и съм доста доволен но черните изглеждат доста добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викторчовци тука нема. :D

 

На барабанчето е естествено, че не са еднакви кожите, но томовите (поне моите) юникорните бяха абсолютно еднакви.

 

Резонантната кожа за барабанче е винаги много тънка, но различните модели варират малко откъм дебелина (Еванс примерно имат 2, 3 и 5 mil дебелина), защото влияе много на звука и съответно се предлагат различни възможности за настройка. На сайта си пише каква е разликата между тях. :D

 

Проблемът при резонантните кожи за барабанче е, че тъй като обикновено се опъват доста заради високото настройване, а в същото време са тънки, много бързо се разтягат. Човек свири, свири, барабанчето му постепенно пада, той пак натяга, пак пада, пак натяга и по някое време забелязва, че обръчът на резонантната кожа е вече почти опрял в машинките. :D Така че трябва да се сменят честичко, въпреки че не удряме по тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете тия на Еванс черните по-тънки ли са от Амбасадор защото съм ги виждал само на картинка:D и по какво се различават ако се различават де.Сега съм с Амбасадори и съм доста доволен но черните изглеждат доста добре...

Ми Genera Resonant Black е 7 mil, а Ambassador Clear е 10 mil, така че явно е по-дебела. Не съм слагал Ambassador на томове отдолу, така че не мога да кажа каква е разликата, но евансите звучат супер наистина. Освен това изглеждат още по-яко. :D Ето доказателство:

 

resonant_black.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид разликата между EVANS и REMO AMBASADOR това на сайта не го пишe разлика може да има и в твърдостта на полимера от който е направена кожата а това променя звука тотално.Ако имате преки наблюдения и върху двете кожи споделете ще се радвам да чуя мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете недостойния, че се опита да се намеси.

 

P.S. всички модерни кожи за барабанен дръмсет се правят от Mylar, запазена марка на DuPont. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете недостойния, че се опита да се намеси.

 

P.S. всички модерни кожи за барабанен дръмсет се правят от Mylar, запазена марка на DuPont. :D

Не го приемай лично само търся информацийка..това за Mylar не го знаех,но при всички положения има разлика някои кожи са по твърди примерно тези които идват фабрично с барабаните на DW.Те се правят от Ремо разликата между тях и другите кожи на Ремо е огромна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една кожа има сума ти фактори, определящи звука й. Дебелина на филма, брой слоеве, материал на обръча, вид на захващане към обръча (тук Attack и Aquarian имат доста нововъведения), различни покрития по филма (лепенки или coating) и какво ли още не. Кожите на DW имат външен пръстен от white coating и точно това ги различава от амбасадорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една кожа има сума ти фактори, определящи звука й. Дебелина на филма, брой слоеве, материал на обръча, вид на захващане към обръча (тук Attack и Aquarian имат доста нововъведения), различни покрития по филма (лепенки или coating) и какво ли още не. Кожите на DW имат външен пръстен от white coating и точно това ги различава от амбасадорите.

Така е пръстена си е пръстен не говорим за него в момента,не знам дали си свирил на такава кожа но самата тя като че ли е от по твърд материал,може би се дължи на някакви допълнителни обработки или нещо такова,но е различна,има повече атака.Малко се отклонихме от темата ама карай....май и аз ще ги пробвам тиа черните Еванси :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за грешната мадона с големите бомби все още фигурира, заинтересуваните могат да я изнамерят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се чини че има значение хубавата резонансна кожа и мисля след като смених всички бойни кожи с нови Ремо,да сменя и резонансните,но не знаех Ебанс дали се представят добре ....е.... след като чух толкова добри думи за тях ,мисля да ги пробвам:metalist:

Редактирано от Red_Bull_Dog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.