Jump to content
Българският форум за музиканти

имам бял шум при Guitar Rig 2 и никакъв китарен звук


jorko123

Recommended Posts

Значи пускам си аз програмката,включвам китарата нагласям си настройките от аудио сетъп и...бял шум :)

и никакъв китарен звук.Махам аз кабела на китарата и нищо.. белия звук си седи и аз му се радвам...Запитването ми е как да го махна,дали е от звуковата карта или от прогреамката и защо не се чува китарата? настройките на аудио сетъп са:

interface-direct sound

sample rate-44100

output device- DS realtek AC 97 audio

input device-DS realtek AC 97 audio

output latency-55ms

input latency-50ms

тъй като Crossfire е ползвал програмата и му е вървяло всичко без проГлени предположи,че може да е от самата звукова карта.

Ако има някой търпение да ми обясни нека да пише тука или на скайп-jorj_bam_jackass.

Благодаря

 

Поздрави-Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от звуковата карта, а от настройките и. Ако си свързал китарата с Line In на звуковата карта, остава да влезеш в Properties->Recording-> да чекнеш Line In.

С атази латенсия 55 мс, може да изсвириш риф на китарата, да отидеш някъде да пиеш една бира и като се върнеш да си чуеш изсвиреното от говорителите на компа. Порови за драйвер Asio4All , ще трябва.

 

Тази зв. карта, не е никак подходяща за това, което я мъчиш. Шумове и проблеми ще има много. Знам , защото съм ги имал.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм след училище ще пробвам,би трябвало да стане.Азще свира през компютъра временно,докъто се сдобия с кубче и ефекти.Иначе картата е такава,защото компютъра не е най-нов модел и преди не съм се занимавал с музика и тя се ползваше за winapm и звука от играта :cheers2: А вече колко съм разбирал от качество да не говорим. :( А това latency накъде трябва да се мръдне за да няма (много) проблеми? Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Логично - надолу. Но така увеличаваш натоварването на процесора и рам-та. Ако ти е слаб компютъра, освен че ще шуми и пърди - ще ти цепи компютъра, а може и звука да се накъсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С атази латенсия 55 мс, може да изсвириш риф на китарата, да отидеш някъде да пиеш една бира и като се върнеш да си чуеш изсвиреното от говорителите на компа.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.