Jump to content
Българският форум за музиканти

Записване от Line Out на кубе


Recommended Posts

Здравейте, имам кубето Roland Cube x60 и се опитвам да запиша звука директно от него към компютъра, тоест да го ползвам само за процесор.

Имам изход за Recording/Headphones, External Speaker (max 60w) и Line out. Проблема е следния... включвам да кажем recording изхода към mic in в компютъра и когато се опитам да запиша нещо, звука който се записва е с много голям гейн и се получава пръщене, даже симулация на дистър от силния сигнал. С всеки един от изходите се получава това нещо, когато обаче намаля кубето до 1 степен се избистря звука (тоест намалям сигнала), но все още не се получава много добре. Може ли да ми кажете как да се справя с това? :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема идва оттам, че ползваш вградената си саундкарта. Тя не е направена за това..вариантите за два - по добрия е да си вземеш професионална звукова карта, другия вариант е да сложиш между усилвателя и входа на компютъра DI box. Това не е кой знае каква панацея, но е по добре от сегашния ти вариант. Повече по темата -

 

 

ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :)

При запис с безмарков микрофон (уж за пеене, не компютърен) -> кубе -> комп звука е къде-къде по-чист и по-добре... вероятно китарата е проблема (squier :D)

А на каква цена може да се намерят хубави саунд карти, които могат да ми свършат работа...? А също и от къде може да се намерят въпросните DI Box-ове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да регулирам нивото на сигнала подадено от кубето до такова ниво, че да не претоварвам входа на компютъра и да започне да бръжди? Какъв сигнал приема Line In попринцип? Ще стане ли ако меря с мултицет или нещо такова? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново проблем, само че с киборд, някакъ портативен Yamaha се води, има 1/4 жак за Phones/Output.

Свързвам въпросното нещо с компа към жака Line In, пускам - "ЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ"

Много интересно, като включа слушалки в жак-а на клавира няма никакви проблеми, а с лайн ин на компа - бучи.

Записах на бързо за какво става дума...

http://www.4shared.com/file/88299471/b36f55da/yamaha.html

 

Защо се получава така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При запис с безмарков микрофон (уж за пеене, не компютърен) -> кубе -> комп звука е къде-къде по-чист и по-добре... вероятно китарата е проблема (squier :D)

 

е, ти във втория вариант без китара ли записваш :)

нали и в двата варианта имаш включена китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вариант 1:

китара -> кубе -> комп

вариант 2:

китара -> кубе -> микрофон -> комп

 

вариант 2 е по-добър... о_О

защо? Кубето ми има симулация на кабинет на LineOut-a...

 

 

за също... защо клавира прави тия мизерийки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

гледам малко стара темата, ама все пак може да е полезен отговора.

Записа на кубе с микрофон е нормалната практика във всяко професионално студио, даже по принцип кубето се озвучава с 2, 3 че и повече микрофони (поставени по различен начин спрямо кубето и обработени различно в крайния микс). Директен запис (особено на китари с дистери) дава доста измислен звук, а симулациите...мен ако питаш забрави ги...някои ги харесват, вършат работа за любителски записи, но не и за качествен звук. Ако мога да направя такава аналогия - симулацията и истинския звук са като секса с кукла и с жена (не че съм го правил с кукла де :thumbs_up: ), въпроса е че симулацията си остава симулация, а не достатъчно добър заместител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.