Jump to content
Българският форум за музиканти

Още Бимбени Кратуни


yotzzo

Recommended Posts

Напоследък, забелявзвам че няколко човека качват парчета от 1991-ва година, ами престрашихме се. :) Пускам линк към майспесла ми. Първите 4/четири/ парчета са от съответната година записвани от кратуните на живо в кратунското "студио". Все пак имаше пулт. Песните са си наши с изключение на "Керо ле моме" - тя е народна, аранжирахме я малко смешно. Останалите 2 парчета са съвсем други.

 

http://www.myspace.com/yotzzo

 

Приятно слушане и ни извинете за някои неточности в ритмиката и прочее. :girl_witch:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста разнообразни парчета.Импровизациооният елемент е основно застъпен в тях.Особено последните две ми допаднаха най-много :) : мазния блусарски груув в петото и релаксиращата боса в шестото :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Благодаря. :) Но трябва да уточня,че последните 2 парчета са на друга формация отпреди 2-3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ми допадат,най-вече заради невероятния дух и настроение,което носят. Първото , което чух беше "Прозореца отвори" и това остана моя фаворит. Постоянно ми влиза в главата по всякакви поводи.Плаша околните...като изврещя "ЗАДУШАВАМ СЕ, ЗАДУШАВАМ СЕ ОТ ЛЪЖИ, ОТ ЛЪЖИ"..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за вниманието и отделеното време! :) Пак казвам - парчета 5 и 6 НЕ са от 1991-в и НЕ са на Бимбени Кратуни. :) Иначе се радвам, че ги харесвате. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, разминавате съ кат влаковете на гара Горня Оряховица! И ме може идиния да свири мажор, пък другия минор ф народната! То и пеенето ви не й много пеене. И кат са научите за тоналностите и как се свирят - обедете са! Секи свири квото му доде! В зеведениятя ша ва бият, че и отгоре! Налучквате нещо, праите нещо, а то - нищо. Свирете така някаде ф гората да не ви се смеат ората, амато жувотните ше ви са смеят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човека отгоре е упоменал, че това са младежки напъни от 91-а година и че нещата, които ти споменаваш куцат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, разминавате съ кат влаковете на гара Горня Оряховица! И ме може идиния да свири мажор, пък другия минор ф народната! То и пеенето ви не й много пеене. И кат са научите за тоналностите и как се свирят - обедете са! Секи свири квото му доде! В зеведениятя ша ва бият, че и отгоре! Налучквате нещо, праите нещо, а то - нищо. Свирете така някаде ф гората да не ви се смеат ората, амато жувотните ше ви са смеят!

 

^ а ти, друже, научи българската граматика и правопис, че и аз като ти чета писанията вече се заливам от смях :greenangel:

Колкото до Бимбени Кратуни и мен ме изкефиха доста! Личи си по всичко, че записите са правени отдавна, но това не намалява кефа :surprise:

Сигурен съм, че на yotzzo тези записи са му много мили на сърцето и твърдя, че си струваше да се чуят и от нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, разминавате съ кат влаковете на гара Горня Оряховица! И ме може идиния да свири мажор, пък другия минор ф народната! То и пеенето ви не й много пеене. И кат са научите за тоналностите и как се свирят - обедете са! Секи свири квото му доде! В зеведениятя ша ва бият, че и отгоре! Налучквате нещо, праите нещо, а то - нищо. Свирете така някаде ф гората да не ви се смеат ората, амато жувотните ше ви са смеят!

:) А,бе мили хора, не се ли сещате,че такъв коментар не се взема насериозно, не се ли усеща шегичката? И защо става интересно като някой го понапсуват?

И моля да ме извините който се е вързал! @fildi и @flisk ще ги черпя по една бира. :)

То чувството ми за хумар понякога е трудно поносимо. И от Завод Ленин ми се бяха вързали...

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе бате може ли така да се е*** с нас :hysterical:

ама нищо де, веселба да става ;)

а да знаеш, че бирата ще си я поискам по някое време :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много се кефя на "Кратуните", а и въобще сметам Йоцо за един от най-свежите тук. Къде се е случвала тази психаделия през 91-ва само мога да гадая, но си е актуално и днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много се кефя на "Кратуните", а и въобще сметам Йоцо за един от най-свежите тук. Къде се е случвала тази психаделия през 91-ва само мога да гадая, но си е актуално и днес.

Благодаря! Благодаря! :cheers2: Няма нужда да гадаеш, не е тайна. Фоксан/барабаниста/ беше кръчмарски музикант и си беше понакупил апаратура, държеше я в апартамента си в Дружба. В продължение на година и половина някъде репетирахме там, горкита съседи! Направихме и 2-3 концерта - 113+, Славянска беседа и т.н. После се разпаднахме. Имаше някакъв опит за "реюниън", но не стана нищо. Сега вече е съвсем невъзможно, защото Светлозар "The Chief"/басист и автор на "отвориии, отвориии"/ го убиха, по неясни причини неясни извършители. Не беше престъпник, само беше малко особен. Бог да го прости! И аз смятам каквото мога да сваля от лента, защото ще се изгуби безвъзвратно, както същия тоя Светлозар затри един хубав концертен запис./Ей, умря си човека, а аз още не мога да му го простя това!/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее, какви тъмни времена бяха 91-93 г... .Тогава съм бил на 9 години и всъщност тогава баща ми си купи албума на "Дайър Стрейтс" и куфеех яко на една стара Тошиба. А по това време в "Дружба" какво се е случвало :thumbs_up:. Интересни времена си бяха, някак си имаше едно по-особенно чувство, носталгично такова и съм сигурно, че е било яко по концерти - тогава си имаше доста хипари, пънкари, метали. Сега нещата са други но още е интересно, още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.