Jump to content
Българският форум за музиканти

Rock & Roll Is King


Polyphone

Recommended Posts

Акустично кавърче с кремонката ми, там-тама и импровизиран бас-глас, плюс 4 гласа.

 

Малко поизмених акордите и мелодията в първия куплет, дано не е много претенциозно...

 

Не места бъркам текста, че трябваше едновременно със записа и да крепа малката да не се изтърси от стола. :)

 

http://www.esnips.com/doc/ec9bf997-66e2-42...8752d2128e1/elo

 

Дано ви хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър избор! (Предишното ти парче на ELO беше малко като шансон... ;))

Очаквам с нетърпение да му добавиш най-хубавото, на което си способен - бас линията!

(Ем ше му заковеш ритъма, ем ще "поизправиш гръбнака" на некои пързалки из хармонията, ем ше компенсираш тия глисанди в пеенето на места...)

Наистина донт стоп! Направи го по тоя начин и шъ звукне като убийствен рок (какъвто е и смисълът на това парче).

Иначе много приятни забежки в китарката и армонията (малко като из соловите албуми на Пол Маккартни ти идва...)

:greenball:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси eL_NinYo ! :)

 

 

Ангелинке, май нещо гласът ми не става за рок парчета, от снощи ме дере гърлото заради тази песен. Исках преднамерено да си придам метална бленда ... ама не е за мен дрането. :surprise: Осъзнавам едно - няма по-хубаво и по-естествено нещо от това човек да си пее както му идва отвътре, с непринудено звучене.

 

А това за сър Пол направо си е комплимент, от ранно детство той е моят музикален кумир. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трети път започвам да пиша и пак не се получава... Много стилно и оригинално. Скоро ще ги събереш като за албум! :thumbs_up:

Радвам се да те чуя отново!

Ще те разочаровам, обаче - не ми звучи като сър Поли. Но, от друга страна не ми звучи като нищо познато, което би трябвало да те радва повече!

:) на припева не се ли пееше "whamalamabamalama"? Навремето го свирехме с един пунктуален кръчмар, няма значение. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Боби! :thumbs_up:

 

Да, разбира се, радва ме да чуя от вас, че не звучи познато, макар че ми се щеше да наподобява на Маккартни или Бич Бойз. Но наистина, по-добре да има лично звучене отколкото копи/пейст. :cheers2:

 

пп

 

да ти кажа, не знам какво точно се пее на припева, но мисля по спомен, че това се изпълнява с помощта на тогавашните синтезатори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.