Jump to content
Българският форум за музиканти

бръмчене на 12 и 13 прагче.


Лелдорин

Recommended Posts

значи като хвана ми на 12 прагче и ла на 13 прагче и натисна сол се получава жужене.нямам абсолютно никаква идея от какво е.някой може ли да ме посъветва как да го отстраня?

едит:с 21 прагчета ми е китарата.

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това акустична китара ли е? до колкото знам, те нямат тръс род и поправката би трябвало да е по-сложна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е изтрито прагчето там някъде...

Друго - виж дали са затегнати болтчетата на ключовете. Понякога от вибрациите жужат поради появата на луфтове при разхлабването им (от вибрациите) и се чудиш какво става :D.

На моята китарка съм и купил заключване за колана (не ме питай защо - вече и аз не знам) но не свалям колана от тялото и обикновено като свиря, при определени тонове (където се получават някакви резонанси) се чува това жъжене и в началото се чудех от къде идва и след 2-3 мин разбрах причинителя и сега на му обръщам внимание (това не може да се затегне - то просто не вибрира когато си прав и си свириш на опънат колан). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да прагчето е малко по късо от другите и се получава някакъв резонанс.и без това скоро ще я сменям тази китара <_< докато стигна до 12 прагче да свиря има време :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш 40-50 лева занеси я на някой лютиер да ти смени праговете и ще стане перфектна

 

това разбира се ако си заслужава заради самата китара де <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи като хвана ми на 12 прагче и ла на 13 прагче и натисна сол се получава жужене.

С някаква специална настройка ли свириш?

На коя струна ти е Ла-то на 13-то прагче?

Да не е Си бемол (Ла диез)?

Каква е китарата - акустична или електрическа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи като хвана ми на 12 прагче и ла на 13 прагче и натисна сол се получава жужене.

С някаква специална настройка ли свириш?

На коя струна ти е Ла-то на 13-то прагче?

Да не е Си бемол (Ла диез)?

Каква е китарата - акустична или електрическа?

акустична 23 годишна кремона,със почти отлепено долно мостче и счупено горно.също така вади фалшив звук.не знам на каква настройка е защото учителя ми я е настройвал.няма смисъл да я нося по лютиери.както казах скоро ще я сменявам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми учителя ако ти е преподавал класическа значи в стандартна...ив позиции(малко офтопик ама айде аз пак да пръсна псевдо-мъдрост) - смятам че е по-лесно да начуш една струна, после друга и така да знаеш нотите и скалите и позициите и каквото друго можеш да се сетиш ще ти идва без да учиш. тва го бях чел в някаква книга (и добре че го прочетох :P )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.