Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Rbx 375


Demiurg

Recommended Posts

http://www.zzounds.com/item--YAMRBX375/view--Flat+Silver

 

Някой да има преки впечатления от това нещо ?

 

Търся си (бавничко и безметежно) нов бас, 5 струнен, до 1000лв, пък тоя се вписва в парите.

Аз имам 4 струнен стар RBX, но в Динакорд гледах (и пробвах) новия 4-струнен RBX (същия дизайн като 375) - стори ми се ебаси дървото !!! Грифа ми се стори по- дебел и груб от на Squire, и при това малко тяло, нещо неудобно ми дойде. Както му се точех, и изведнъж се разочаровах. Пък гледам че го хвалят по нета (5-струнния вариант де), затова ми трябват и други мнения.

Тъпото е, че искам 5 струнен, а в Динакорд имат само 4 струнния модел. Ама пак ще ходя да го гледам и да свиря на него - или ще му свикна, или ще го намразя (макар че много яко изглежда), но междувременно всякакви мнения за тоя бас са добре дошли !

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.zzounds.com/item--YAMRBX375/view--Flat+Silver

 

Някой да има преки впечатления от това нещо ?

 

Търся си (бавничко и безметежно) нов бас, 5 струнен, до 1000лв, пък тоя се вписва в парите.

Аз имам 4 струнен стар RBX, но в Динакорд гледах (и пробвах) новия 4-струнен RBX (същия дизайн като 375) - стори ми се ебаси дървото !!! Грифа ми се стори по- дебел и груб от на Squire, и при това малко тяло, нещо неудобно ми дойде. Както му се точех, и изведнъж се разочаровах. Пък гледам че го хвалят по нета (5-струнния вариант де), затова ми трябват и други мнения.

Тъпото е, че искам 5 струнен, а в Динакорд имат само 4 струнния модел. Ама пак ще ходя да го гледам и да свиря на него - или ще му свикна, или ще го намразя (макар че много яко изглежда), но междувременно всякакви мнения за тоя бас са добре дошли !

Погледни моятя 5 стр. Ямаха-в магазина на Пепи Славов е.Купил съм го през Април.С кейс е.Има снимка в този раздел. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо дърво е RBX серията.Винаги съм се чудил на Джон Мюнг от Дрийм Театър как свири на такова нещо верно че неговото си е къстам модел ама си остава дърво.Съветвам те да не го купуваш това нещо.Виж TRB серията.Според мен най-добрите Ямахи а 5 струнния е мечта.Иво от група "ТЕ" свири с такъв само че 6 струнен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Колебая се дълго време, и май още ще се колебая. Фендера на Гео не го ща, щото принципно фендерите хич не са ми удобни (пък съм свирил и на оригинален щатски такъв де :happy: ), пък това за TRB - серията - много скъпи бре, не ми се затварят пари в нещо, което ми е само за хоби. Горе-долу 1000 лв ми е тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива BB-та май вече няма по магазините, най- много на старо някое, като твоето. А за колко го даде тоя убавец ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ли-лииии страшна дъска! Верно е че няма смисъл да затваряш много пари в нещо дето ти е хоби ама няма смисъл също да затваряш 700лв. в нещо дето не струва и 500лв. просто защото после като решиш да се отървеш от него ще загубиш доста, а за това на втора ръка и 500лв. няма да му вземеш моя скромен съвет е да не го взимаш, по -добре потърси нещо на старо което да ти се върже под 1000лв. ама да е нещо което си е извоювало името и е пробван модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.