Jump to content
Българският форум за музиканти

Регулиране на твърдостта на Floyd


Glacierise

Recommended Posts

Айде пак :P

 

Значи, напоследък все повече се зарибявам на фокуси с флойд-а, и искам да направя самата ръчка по-мека, защото сега ми се налага да натискам много яко, което прави нещата доста по-трудни. Как се прави тва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката подсказва, че вината е в пружините. Може би, ако намериш по-меки и еластични пружини, флойда ще стане по-мек. Само не знам дали ще връщат добре тия пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло зависи от броя и начина на разположение на пружините

 

ако досега си карал с 3, махни едната, с две ще е значително по-мек флойда

аз още не съм експериментирал с разположението, но съм виждал варианти:

 

/ \ или / - \ или | - |

 

би трябвало първия вариант да държи най-леко а последния - най-твърдо

 

но нека по-занещите да кажат

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето простичко решение е слагане на по-тънки струни и това ще направя тези дни. Ще си сложа отново 8-ци вместо 9-ки.

 

Като резултат се отпускат пружините на флойд-а, става доста по-мек и почва да се връща много послушно на 0-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рапортувам :-(

 

Досеа се бърниках, и ето кво установих:

 

Първо, бил съм с 4 пружини - сега се сещам. Като сложих 10ки, не можах да го наглася с 3те, и от РФ ми дадоха още, и аз сложих. В ibanezrules също бяха писали, че с 10ки е по-добре с 4 пружини, щото тия дето свирели с 10ки, харесвали по-твърд флойд :) Тъп аргумент, а :)

 

В крайна сметка сега го балансирах с три. Установих експериментално, че конфигурацията / I \ генерира повече опън от | I |. Проблемът с връщането се решава чрез тънка регулация на винтовете за опън на пружините. Сега е доста по-меко, и шъ има доста флойдаджийски шукаритети в новото парче :D

 

Наздраве ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.