Jump to content
Българският форум за музиканти

Наименование на частите на моно жак...


Recommended Posts

Такам... правя си едно ефектче тука и имам сериозни проблеми. Като за начало бях обърнал мосфет-а наобратно, ама айде, оправихме го това. Но имаме по-голям проблем. 2та жака... :/ Кое от всичките е tip/shield/ring. Правя милениум 2 байпас и той бачка.... самия дисторт не работи както трябва. Понякога лампичката постоянно свети, сега пък изобщо не свети, когато пипна инпут жак-а, има някакъв дисторт, абе какафония :) Мисля, че това се държи на неправилно ми свързване на жаковете. Имам е такива жакове (снимки по надолу) и се чуда кое къде трябва да свържа. Бихте ли ми помогнали да ми кажете кое коя част или някаква диаграмка или нещо :thumbs_up:

 

t320708_Image462.jpg

t320707_Image461.jpg

t320706_Image460.jpg

t320705_Image459.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. Sleeve - usually ground
  2. Ring - Right-hand channel for stereo signals, negative phase for balanced mono signals, power supply for power-requiring mono signal sources
  3. Tip - Left-hand channel for stereo signals, positive phase for balanced mono signals, signal line for unbalanced mono signals
  4. Isolating rings

За подробности:Wikipedia, TRS Jack

 

 

Jack_plug.png

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^А аз имам чувството, че какафонията е от незнание......

google it!!!! макар че то си се вижда ,,,, не се заяждам, но въпроса ти звучи така : "предписах си сам антибиотици, но не знам да ги пия или инжектирам, а и по колко не знам......"

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е незнаене, че има, има. Ама като трябва сам човек да се учи... Та, след дълги опити, се оказа, че единствения начин да има дисторт е като съм разменил местата на тип и шийлд и хвана инпут жака така, че да има връзка между двете части на мъжкия жак. Едва ли трябва да е така.... иначе с мултицет открих кое какво трябва да е :surprise: Еми връщаме се към стъпка 1. Иначе, щом е имали дисторшън, няма как да е от платката? Просто ще трябва да окабеля всичко наново.ако имате някакви идеи казвайте :)

 

И с риск някой други да направи грешка като мене, моно жаковете нямат рингове, нищо, че някой имат 3 извод....

http://commonsound.com/other/jacks.pdf

 

И после къде ми била грешката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.