Jump to content
Българският форум за музиканти

Наистина ли Heel-toe е такова чудо?


Recommended Posts

Първо привет, това ми е първи постинг във форума, въпреки че отдавна чета.

Та попаднах на един сайт - emd2004.proboards29.com, където случайно прочетох, че имало някаква техника heel-toe при свиренето на две каси (а и на една). Тъй като изпитвам нечовешки трудности с овладяването на двукасието, се разрових и видях, че на много места я хвалят като много добра техника, спестявала енергия, била по-добра от обикновения heel up и т.н. Очаквам да ми каже някой дали струва нещо и да я разясни, ако я знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми превеждаш си го буквално и ти става ясно - свирене с пръсти и с пета. Натиска се педалът първо с възглавничката на ходилото зад пръстите, след това с петата, като при първия удар натискът не е точно надолу, а мално назад, а при втория - напред. Така при многократни повторения се получава едно отскачащо пружиниращо движение, което като се овладее, ужким помага за бързина и намалява умората.

 

Само че тези с 48ми номер патъци като мен просто могат да забравят за тази техника. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти си научи 2-те каси па тогава се занимавай с такива изгъзици.от време на време е интересно за вкарване,особено ако свириш с един педал,иначе е напълно излишно според мен...аа и требе да ти е гладка степенката и педала да ти е бързичък,инак нема да стане..

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая техника я гледах в нета , и ме изкефи .Ама като тръгнах да я пробвам нищо не можах да направя - е то е нормално като си свикнал да си удряш касата по обикновенният начин :headbang: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си дюстабанджия като мен - няма да се получи, повярвай ми

Блъскай си както винаги и това си е :unsure:

Много ясно то първо да се науча да свира на две каси ,пък другото вече са екстри . :no::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е,че ако овладееш добре свиренето с една каса,няма да имаш никакъв проблем със свиренето на две ! Но този въпрос,като цяло е спорен,понеже всичко си е доста субетивно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.