Jump to content
Българският форум за музиканти

Precision Bass To Expolorer


Recommended Posts

Здравейте всички!,

имам една идея и изкам малко помощ от ваша страна,

Та идеята ми е следната имам: оригинал

или така моднат: сега

 

а изкам да направя ново тяло

такова(ама басс) това

 

та въпроса ми към вас е от каде да намеря чертеж на такова нещо и от какво дърво да го направя, както и всичко нататък

(смятам да използвам само грифа от стария басс)

благодаря и чакам вашата помощ

Редактирано от Spi† Fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят скромен съвет е да изрежеш средната част от тялото в момента, да залепиш от двете страни някакви дървении, от които да си направиш рогата и стърчащите ръбове и накрая една боя и всичко заспива. Не се занимавай да си правиш собствено тяло - прекалено тегаво е, а тялото, което имаш в момента, стига естествено да е оригиналното, ще дава достатъчно състейн и топъл звук, за да се лишаваш от тях за непредсказуем резултат от дървениите на ново тяло.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделът, който си избрал е ESP EX.

Четежи на всякакви китари има в http://www.guitarbuild.com

Потърси там четеж на този модел.

В краен случай четеж на Gibson Explorer също може да ти свърши работа, защото ESP с аоткраднали модел аименно от него, с малки промени, за да не ги съдят батковците от Гибсън.

 

В краен случай можеш да вземеш снимка на ESP EX и да я уголемиш с програма до желани размери.

 

Като цяло имай предвид, че нагаждането на тяло на китара към гриф на бас не е толква просто, колкото изглежда. Има особености при позициониране на адптерите, на нек покета и т.н. поради разликата в скАлите.

Може да се наложи уголемяване или смаляване на тялото според случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова и предложих да използва настоящото тяло и само да промени формата с допълнителни парчета :(

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ще ми кажете ли от каде по БГ мога да си поръчам облицовки за басс адаптри/poket, panel , нз как се водят точно / , и кажете какъв материал да използвам за допълненията по тялото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.