Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен софтуер за репетиции


the_gorer

Recommended Posts

Препоръчайте ми някой изпробван софруерен китарен рекордер.

Нещо като популярния TASCAM GT-R1, дето го ползват всички китаристи, включително да пишат албуми докато са в автобуса на турне.

 

Цаката е да е софтуерно - за ползване на домашния ми комп.

 

Трябва ми с цел бързо и лесно композиране на китарни хармонии или цели песни, без да се налага да прехвърлям тракове в 666 различни програми.

 

Нещо, което да е добро и за репетиции - записваш си бекинг и почваш веднага да свириш солата отгоре, а онова междувременно ти слага и барабаните, с които е записан бекинга.

Абе софтуерно копие на Таскама - те такова нещо ми трябва.

 

PS:

Да, в GuitarRig има рекордер, но всички знаем, че поради липсата на каквито и да било advanced опции си е просто една подигравка с хората. :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нещата които съм пробвал бих препоръчал Cakewalk Guitar Tracks Pro. Има си вградени ефекти, ако това е идеята и е много близо до портастудио.

Много отдавна ползвах Quartz Studio Free от Digital Sound Planet.

Това последното май е най-близо до идеята на старите касетни мултитракери, но не си спомням да има ефекти.

 

Иначе в момента разчитам на BOSS Micro BR-а и честно казано е едно от най-удобните хардуерни решения за нахвърляне на идеи по всяко време и на всяко място а и не може да се каже, че е скъп.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря.

Ще ги тествам тези нещица.

Guitar Tracks Pro го знам, но не ми е хрумвало да го пробвам с тази цел.

И аз се замислям за хардуерна бъзикня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.