Jump to content
Българският форум за музиканти

Trem Bar въпрос


Glacierise

Recommended Posts

Има един номер, дето Алекси го прави много често - звучи като флажолет, който обаче в началото е нисък, мътен и замазан, а след това го вдига, и става чист и висок. Пример - точно в началото на 1вото парче от новия Bodom, когато влиза соло китарата.

 

Аз пробвам да направя нещо такова, обаче успявам единствено, като вкарам естествен флажолет, докато съм свалил тремолото надолу, и после го вдигам нагоре. Ама не се получава баш така - няма го тва мръсното отдолу, което си е баш яката част! Тоест, като тези на IA :cheers:

 

Ако някой може да го направи тва, да обясни и, като бонус, ако постне и видео... Бе черпим!

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новия бодом още не съм го слушал ама ако в това за което си мисля тактиката е следната:

натискаш яко ръчката да се отпуснат струните праиш един естествен флажолет на 17и праг на 3та струна и отпускаш бавно ръчката и готово такива можеш на много места да си правиш примерно в уорхарт е на 17и ама на втора струна и така...

 

дано да съм оцелил какво питаш, и да съм помогнал :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе и аз така го правя, ама много чисто излиза! А при него чисто е само накрая, "изплува" флажолета. Е тва не ми е ясно как се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да де чух песента, това (май) е на същия принцип само че на 4-таструна(може и 5а да е, мързи ме ся да си свалям китарата в до) на 10 праг някаде, пробваи пък дано стане :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за което си мисля пробвай тъй:

 

1. Натискаш арма максимално надолу

2. Перваш с пръст 7мо на 3та струна примерно и леко по4ваш да качваш арма (на свободна струна фактически)

3. Малко преди да си го качил на макс докосваш съвсем леко 7мото прагче и бързо си махаш пръста такаче да изкараш естествен флажолет и проължаваш нагоре

4 Воала

 

Мога да запиша и някво видео ако не се оправиш...

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaaaaaaa супер, тва вече изглежда като че ще проработи :) Утре поствам отзиви, че съм се ноо напил сеа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и аз къде се бутам, като това свирене не ми е много ясно, ама чуй Unskinny bop (Poison)...

освен че китариста е супер, мега, ултра як, там влизането на китарата май е нещо като това, което те вълнува. Мене адски много ме кефи ... тъжното е, че никога не съм имал китара с ръчка иначе само такива номера щях да правя... то май по-добре че не съм имал, та да се науча да свиря, че иначе още щях само да вия с уамито...

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит: А баш като Алекси става, когато след първоначалното "перване", докато вдигаш тремолото, пръстът стои точно до струната, и постепенно "обира" все повече от трептенето, докато накрая остане само флажолета! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха радвам се, че съм помогнал :godbless: Ама да знаеш, че тези номера бързо писват :) За това китаристите винаги сме жадни за още гъзарий!

 

Едит: А баш като Алекси става, когато след първоначалното "перване", докато вдигаш тремолото, пръстът стои точно до струната, и постепенно "обира" все повече от трептенето, докато накрая остане само флажолета!

 

Tryed it out! WORKS FINE! Да това не го бях правил и са е съвсем ОК! 10x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.