Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Rbx 270


BYRA

Recommended Posts

По-скоро не.

 

Преди 2 години си бях купил RBX260 за 220лв. Смених му адаптера с Bartolini 8S P-bass и сега звука кърти :)

 

П.С. Всъщност исках да те посъветвам или да му кажеш на продавача да ти смъкне 100тина лева и да си стискате ръцете, или да си гледа работата. ;)

Редактирано от Angermeans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах бас RBX170, който продадох за над 300 лв. миналата година по това време (може би месец-два по-рано).

 

Но не съм много сигурен за разликата между 170 и 270... и двата са идентични на външен вид, имат по един Р и един J адаптер, мисля че са от различно дърво и че 170 е активен, а 270 - пасивен, но може и да бъркам (дървото е различно със сигурност).

 

Аз бих дал 300 лв. за тоя бас, от ниския ценови клас е най-доброто, което съм пипал (моят си го купих от Sam Ash Music Store в Лас Вегас, имах възможност да пробвам доста басове, преди да се спра на тоя, като естествено само парите, с които разполагах не ми позволиха да си купя по-скъп и хубав).

Редактирано от kmfb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. Аз имам RBX 250. Звука е приятен, има какво да се иска, но по-удобна китара не съм хващал в жовота си. 100% си струва 300те лева, но конкретно за RBX 260 незнам :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с RBX 170 и съм безкрайно доволен .Китарата е супер удобна. За оригиналните адаптери мога да кажа , че предния е отличен , а задния има малко шум , особено с по - кофти кабел . За евтин клас мисля , че е много над скуаярите. Мен ме радва максимално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съм със RBX375, Ямахите са добри машиини ама те съветвам да си го хванеш и да посвириш, защото за мене не са най-удобните китари.... Иначе откъм звук би трянвало ок да звучи. Ако искаш горен клас може да пишеш продавам мойта :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам RBX 270J , взех я за около..500 лева и си заслужава има чист тон и съм много доволен :hysterical: , но все пак трябва да я пробваш и да видиш сам, дали си заслужава ;)

Редактирано от ThunderBass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега, до преди година имах 270-ка, и бях много доволен от него, много стегнат звук има и е удобен за свирене, цената на която ти го продават е сравнително добра, аз моя преди година го дадох за 350, но тогава все още го имаше по магазините и там струваше над 600лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

А да ва питам информативно за RBX 375 струват ли си 500 кинта. макарче вече сум го купил ама ми е интересно?

П.С. баса звучи много брутално за стила който ми трябва

Редактирано от B-Blacky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ва питам информативно за RBX 375 струват ли си 500 кинта. макарче вече сум го купил ама ми е интересно?

П.С. баса звучи много брутално за стила който ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си доволен и цената е по-ниска от в магазина, значи си струва.

:)

Аз си купих преди време четири струнния вариант за 450 лв. и съм много доволен.

Редактирано от astagator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.