Jump to content
Българският форум за музиканти

Тази е най-новата


Recommended Posts

Чичо ти още ли работи инструменти? Какви и къде?

Дали мога да го посетя някой път да "попия" от неговия опит и знания?

Моля, прати ми снимки на негови инструменти, ако имаш! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро един собственик на магазин за инструменти ме снабди с едно твърдо, но поресто дърво, от което направих фретборда и магарето на последната китара. Някой знае ли как се казва, защото аз не знам :think: ?

Твърдо и поресто е венге-то (Wenge). Използва се често за фингърборди и ламинати в грифове :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aureliano, поредната невероятна китара. Страхотна е!

Кеф ти външен вид, кеф ти изработка, а вярвам, че и звученето на китарата е на вискоко ниво. :metalist: Мнението ми на лаик е, че можеш да направиш кариера на лютиерското поприще, имаш талант и невероятен усет към фините неща. Постни снимки от процеса на изработка, ако е възможно.

Чимширът пък бил със супер-плътна дървесина и много скъп, защото расте бавно.
Вчера приказвах с един спец по дървообработка и той ми каза, че чимширът има най-твърдата дървесина в България. Много ми се ще да намеря отнякъде, та да напраим най-метълскиот neck-through дзвер на белиот свет. :rolleyes:

 

 

PS:

Но тука като чета нещата на другите майстори:

 

pacman и gorer

adXok, благодаря ти, че ме слагаш в графа "майстори", но със сигурност не съм за там.

За дялкането на китари чета книги и форуми и се допитвам до хора като pacman

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичо ти още ли работи инструменти? Какви и къде?

Дали мога да го посетя някой път да "попия" от неговия опит и знания?

Моля, прати ми снимки на негови инструменти, ако имаш! :lol:

Еми той сега е на турне в Скандинавия:lol:Като се върне ще ти разправям:lol:

А снимки на негови китари нямам...тази моята която е той е правил:PСнимка можеш да видиш в съседната тема където всеки един музикант от форума си е качил снимка:PТам съм с нея:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам снимки как съм работил :think: В същност имам няколко, но те нищо не разкриват.

Ако нещо някой го интересува, мога да споделя как е правено. Току виж, изникне по-тарикатски начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.