Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче?


FeramonD

Recommended Posts

Здравейте на всички! След като си купих ЕСП-то ;):greenangel:;) и свиря само на него днес ми дойде гениалната идея :idea: да пооправя кремонката да не се чувства пренебрегната :):) ! Та имам аз в къщи черен и сребрист спрей купих си и прозрачен лак под формата на спрей (ебати зора докато намера :wall: :wall: !) и ми хрумна да я запълня по нараняванята след тва да я пръсна черна и да и лепна неколко надписа от щампичка с сребристия и после с лака разбира се! А и грифа е дървен искам да го направя черен от пред !Въпросите са ми следните:

1) Да го правя ли? Заслужава ли си или само ще я насера?

 

2) Дори и с лака дали няма да се изтърка по грифа?

 

3) Идеи от кво да си направя кръгчетата по грифа ( защото са черни а грифа и той ако е такъв) или да ги замажа и тях и да щамповам некви работи или баща ми ми каза че може сапфирени да ги направим ама правоъгълни в стил гибсън :D ! Та знаете ли от каде мога да си набавя сапфир?

 

Мерси предварително.

 

Ето малко снимки на кремонката :тук

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сапфирът е полускъпоценен камък, обикновено е наситено син на цвят. Трудно ще си намериш и е адски твърд за обработка. На черен фингърборд няма да стои добре, да не говорим, че ще струва цяло състояние. ;)

Татко ти вероятно е имал предвид седеф. Него можеш да си го поръчаш от някой сайт за китарни части. Имаше цяла тема във форума относно това откъде може да се вземе седеф на листове в България. Оказа се, че от никъде. :wall: На мен един съфорумец ми прати малко седеф (разбойник :greenangel: ), но го е купувал от Германия.

Фингърборда можеш да байцнеш с черен байц (абаносов). Само гледай да не е на една фирма от Килифарево - байцовете им са некачествени и посивяват.

Първо изшкурваш фингърборда от лака и мръсотията, после нанасяш байца и накрая запечатваш с тънък слой разреден лак за дърво или с консервиращо масло за дърво (например с ленено).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kashmir_sapphire_e-cut.jpg

Сапфир

Сапфирите мисля са си скъпоценни отсекаде, не полу :think:

Представям си сапфирена Кремона :metalist::metalist:

Тя ще излезе по скъпичка от ЕСП-то

ам за седеф, не съм чел темата но сигурно може да видиш и за разни други там полускъпоценни, потърси за някой бижутерски сайт/форум и питай

Все някой внася...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лака ако и оправиш нараняванията няма да сбъркаш. Боята няма да и навреди, виж за грифа вече не съм оптимист дали въобще ще успееш да го боядисаш както трябва. За седефа се разбрахме, щото не е сапфир. Но ти не разбирам - искаш да си правиш китара, по гъзарска от ЕСП-то ли ? Ти така или иначе ще си свириш на ЕСП-то, а Кремоната си остава Кремона, ако ще и да я направиш розова с коледни лампички. Аз лично старата китара, дето много си я обичам не бих я пипнал. Ти си знаеш, според мен експеримента ще е успешен, ако не се престараеш малко :) Аре успех, дай снимка на експеримента като е готов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По газарска от ЕСП-то не мога да я напража ако ще гъза да си съдера (хехех :););) ), но плана е следния: ще я китосам след тва с черен спрей ще и боядисам тялото, с бял и червен (не сам решил още ще направа джа три надписа после лакче отгоре и тва е! А за грифа ще си взема или черен или червен баиц преди тва ще го изшкура а за седефа се отказах! Намерих на баба едни обеци с седеф ама нема да стигнат ;):D и за тва отлепих едни бронзови звездички от некво такова с едни пръчки дето дими и с тях ще го направя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

консервиращо масло за дърво (например с ленено)

 

Това не е ли по-популярно като безир?

 

FeramonD, ако не ти се струва голяма гавра, що не я направиш fretless? Не знам обаче как става, но из форума някой обясняваше как си направил фретлес Орфей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

консервиращо масло за дърво (например с ленено)

 

Това не е ли по-популярно като безир?

 

FeramonD, ако не ти се струва голяма гавра, що не я направиш fretless? Не знам обаче как става, но из форума някой обясняваше как си направил фретлес Орфей.

iBobz може да питате...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за тва отлепих едни бронзови звездички от некво такова с едни пръчки дето дими и с тях ще го направя!

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да освежим китарата си с малко средства и много ентусиазъм! (Какво заглавие само. Звучи като Как да си направим джобна атомна бомба? :D:D

 

Необходими материали:

 

1) Китара!!! :D:blink:

 

2) Срейове по ваш избор и цвят. Ето ги мойте: тук 8 лева

 

3) Безцветен лак за дърво под формата на спрей: тук 4 лева

 

4) Баиц за дърво пак по ваш избор. Моя е червен: тук 2 лева

 

5) Много много фин кит за дърво: тук 2 лева

 

6) Шкурки по половин метър от номер 100 надолу.(финни демек) 2 лева

 

7) Седефени бабешки обеци спазарени от циганката на пазара от 3 лева на 1! :D : тук 1 лев

 

8) Много важен елемент- На мама лакочиститела на Ейвън -5 лева ама има и по евтини! 1 лев

 

 

 

Изпълнение:

 

1) Махате струните, ключовете, бриджа и тн.

 

2) Взимате шкурката и почвате да шкурите целия гриф! След един час шкурене като малумни и никакъв ефект в/у 2 мм-вия лак! Мързела ви набожда и изведнъж ви хрумва неотразимата идея да го разложите с лакочиститела! 15 мин. внимателна работа (глейте само лака по грифа да махнете а не и боята по китарата!) и става супер ;) след това изшкурвате подред с различните шкурки от едра към дребна и накрая грифа светва! Става като нов!

 

3)Лъсвате прагчетата с некъв странен препатарат за лъскане на хром (От леля ви! :D:D )

 

4)Нанасяте баица с памуче около 5-6 пъти! Изчаквате да попие.И залепвате с канаконлит седефените кръгчета от обеците на мястото на старите!

 

 

5) Изшкурвате около местата кадето е наранена китарата и после внимателно попълвате с кит. Чакате да изсъхне и го изшкурвате отново с най-финната шкурка за да се заглади на определеното място.

 

6)Пръсвате тялото на китарата глейте да не намацате грифа не е естетически красиво! :( Чакате да изсъхне.

 

7) (не е задължително) Правите с надписите с контрастен цвят спреи и готови щампички на картон. Чакате да изсъхне.

 

8) Пръсвате с лака цялата китара поне 3-4 нанасяня! Изсъхва и сте готови.

Слагате всичко обратно и имате почти нова китара.

 

За скромната сума от 20 лева вашата стара щайга става Дзвер! :inlove: :(:headbang:

 

:exclaim: Забележка :exclaim: Промяната е само в външния вид! Ще си свири все така :blink: !

 

 

Тъи като аз в момента съм на 4-5 точка от изпълнението още не мога ви постна снимка с резултата. :) За сега съм много доволен как става!

 

П.С Ако с снимките правя някакви реклами моля модовете да ги махнат или да ми кажат аз да го направя.

 

Мерси на всички за отделеното внимание, на the_gorer, nitroBGA, drizzt за съветите и се надявам да съм бил полезен за начинаещите решили да се заемат с такива неща!

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкурки по половин метър от номер 100 надолу.(финни демек)

Абе да беше пробвал с рашпиалата направо!

От 100 до 16 са най-едрите - за дърво.

От 120 до 200 са средните - за метал.

От 320 до 420 са фините - за фино шлайфане

Не съм сигурен дали още се намират 420, тя е много готина и прави лака гладък като на дявол окото.

 

А за обиците :blink: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.