Jump to content
Българският форум за музиканти

Ха сега кажете


Recommended Posts

само че да са DW " collectors" series каквито имат "жокерите" и още няколко чинела Meinl Byzance

E ти се насраааааааааааааааа.

Браво бе аз сам още на 12,13,16.Сега ако кажеш че и със свирене си изкарала парите за тях направо ще ме заковеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А даже е много благородна.ако я видя на улицата ще и взема клуча за тях и ще е много благородна :)

Иначе се чудих как с тия мижави хонорари по клубовете и с малкото концертна дейност в бг е успяла да събере такъв сет. :D ЕВАЛА како.

Иначе мада фака и ние някой ден (след 10 години) :bravo::D

Да се похваля скоро ще имаме 10ка в сета и аз ще съм газар :)

а ако изуча и свиренето с двоен педал ще сам просто неутразим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

сета е събиран с огромното благоволение на родителските тела,няколко заплати като ходех на работа и няколко подаръка по празниците. каква ти концертна дейност с финансови облаги, кви 5 лева :) боянчо ключа за нас няма да ти свърши работа :) не вижам нищо газарско в това да имаш 10" том, за мен лично голямото количество "чаркалак" ми улеснява свиренето и води до по голямо разнообразие и възможности . отделен въпрос е че изглежда по куул и това често води до визуална измама..

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сета е събиран с огромното благоволение на родителските тела,няколко заплати като ходех на работа и няколко подаръка по празниците.

леле, леле,

абсолютно идентично се получи и при мен :)

 

сега предстоят и още ъпгрейди, но този път ще се оповавам само на заплатките и еБентуално на подаръците по празниците :)

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи това дето ми е на аватарчето казва се DW Timeless Birch и в момента се продава на Ebay и в най скоро време някой американски щастливец ще го отнесе преди мен но какво да се прави...това в истината пичове и мадами,преди 2 месеца бяха пуснали на Ebay още един такъв началната цена на търга беше $7500 и някой го купи за около $19000

 

П въпроса за барабанчето има няколко варианта.примерно DW Brass 14x5 като основно и DW Edge 12x5 като второ...

Педала за който мечтах вече го имам:rolleyes:

А като стана дума за чинели - ZILDJIAN разбира се харесал съм си около 40 чинелчета за колекцийката няма да ги описвам сега.SABIAN MAX STAX - може да е Sabian ама звучи яко маа му дейба не може да си изкривиш душата,кефи ме.

 

Ми,тва е приятели,пускам тото редовно и стискам палци :happy:

ЕЕех мечтиииии.......8e_12_sb.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе чесно казано и аз доскоро си мечтаех за ДиДабул , обаче от няколкото мнения на YtseJam който е имал доста пряк и продължителен контакт с въпроснаа марка барабани, май се разочаровах.. пък и много скъпичко излизат, за един сет DW може да си вземеш 2 сета от топ моделите на всяка друга марка барабани ...е всеки си има мечти де.. ама май ще си пренасоча мечтите в това да се науча да свиря отколкото постоянно да събирам чинелчета и рразни барабанчета..

 

може да е Sabian ама звучи яко маа му дейба

 

това не го разбрах, Себиан май наистина правят най яките чинели .. гледай да не те погне Виктор по тая тема..

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато човек не се изживява като снобар, а търси истински чинелен звук, си купува сабиани. :D

 

Отдавна мина времето, когато сляпо се прекланях пред това, с което свирят хората, запалили ме по музиката. Ако беше така, щях да съм насъбрал само долни ламарини Paiste и да си мисля, че ми харесват. Вместо това дълги години си отварях ушите и пробвах всичко, до което мога да се докосна и мисля, че това е правилният начин човек да си избере чинели. Така че изказвания в стил "старите майстори свирят със стари кейове, затова други чинели на тоя свят нема" изобщо не ме впечатляват. :rolleyes:

 

Относно DW, мога да говоря против тях с часове, но ще е глас в пустиня. В крайна сметка всеки си купува каквото си харесва и това е. ;) Аз на американска пропаганда, била тя и барабанна, няма да се поддам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е Sabian ама звучи яко маа му дейба

 

това не го разбрах, Себиан май наистина правят най яките чинели .. гледай да не те погне Виктор по тая тема..

Не знам дали правят най яките чинели,но знам че от досега пробваните от мен Zildjian ми харесват повече.Не казвам че Sabian са лоши,просто според моя вкус Zildjian са по-добри, а това кой на какви свири пък ваобще не ме друса(става дума за големите барабанисти) за мен е важно аз да харесам звука.А има и други не по-лоши марки,например UFIP...

 

Ако Виктор е тоя пич за който се сещам с него сме ги обсъждали тия работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

може да е Sabian ама звучи яко маа му дейба

 

това не го разбрах, Себиан май наистина правят най яките чинели .. гледай да не те погне Виктор по тая тема..

Не знам дали правят най яките чинели,но знам че от досега пробваните от мен Zildjian ми харесват повече.Не казвам че Sabian са лоши,просто според моя вкус Zildjian са по-добри, а това кой на какви свири пък ваобще не ме друса(става дума за големите барабанисти) за мен е важно аз да харесам звука.А има и други не по-лоши марки,например UFIP...

 

Ако Виктор е тоя пич за който се сещам с него сме ги обсъждали тия работи...

а за Уфип не мога да кажа нищо хубаво , тука мога с часове да ги плюя яко.. неколкократно изпробвах италянските "тенекии" като бях там миналото лято и не само от ефтините серии , мейнл може да не са върха на сладоледа но са години напред в материала, преди седмица като ходих за учебници до варна в магазина на Левито зърнах оставен за продаване 21"райд сейбиан НН(незнам кой точно модел), надписите бяха почти изтрити, обаче за малко вместо с учебници да си тръна от варна с този чинел. за кратко свирих на райда на един приятел Зилджан пинг райд Аведис 20" , ми както и да кривя душата Сейбиана звънеше много по добре. дори моят Мейнл Амун повече ми харесва . бе темата май я обърнахме пак на спор ама..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За UFIP мога да кажа 4еникак не съм запознат с продуктите им но пробвах 2 4инела и ме изкефиха затова ги споменавам.Няма да спорим,то няма и смисъл де всеки си има вкусове затова има толкова различни марки и видове.

 

Между другото малко офтопик, AccesS я сподели какви са ти впечатленията от solid shell барабанчето на DW защото съм хвърлил око на нещо такова но нямам преки впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

барабанчето не беше мое , приятел на тате го беше оставил за ползване с цел продажба но до сделка така и не се стигна, после си го отнесе ми какво да кажа страхотно барабанче, думи нямам, дълбок и чист звук, за съжаление съвсем за кратко му се нарадвах, абе носталгия.. някой ден ако започна да записвам ще инвестирам в скъпо барабанче , засега не виждам смисъл, понеже на живо никой не усеща с какво свириш(щото няма кой да ти го озвучи) а в репетиционната от толкова шумоизвличащи инструменти пак няма значение какво ми е барабанчето. кви ги говоря пак няма знчение.. засега предоволно дрънча на фабричните метално и дървено барабанчета от сета на ямахата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото,горе долу същото предполагах и аз, а за на Ямаха барабанчетата пак си по добре от мен,аз съм с Амати и въпреки че звучи сносно имам намерение при следващата екскурзийка да се оборудвам с нещо по-така.А това за клубовете в голяма степен е вярно но пук хубавото си е хубаво познава се дори и д клуба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ми се едно брас барабанче бе деба...примерно 7x14...марката няма толкова голямо значение...е,доволен съм и на кленово де:)важното е да е дълбоко и не прекалено светло като звук,а за жалост постоянно на такива свиря- 5,5 светли...аман:metalist:

 

или пък направо да не му мисля много бих си взел къстъм модела тама Ларс на старо,ако имаше откъде,ама стоманения,щото за другия посмъртно не мога да събера пари

 

@Acces,фабричните стейджове са си съвсем добри,включително за запис,вервай ми:P

 

а иначе на живо щом нямаш озвучаване ти трябва барабанче което да цепи през целия шум който другите от групата наричат музика:Pза тая цел стоманено барабанче с висока настройка без демпфер си е супер...а и мускулите помагат:)

 

пък и настройката,ех настройката..ако сложиш добри кожи и си поиграеш може да изкараш чудесен звук от евтини барабанчета,ма ние нали сме дупета всичките и само си мечтаем за по-готини:)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.