Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose проблем


Recommended Posts

Колкото до автора - сега виждам снимките - май просто трябва да си го нивелираш от носещите винтове пред ножовете. :D

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
От доста време имам наблюдения в/у флойда на Jackson-а си, което е нормално, но странното за мен в случая е проблемът. Там, където са по-тънките струни, флойът ми е по-ниско от другата част на тремолото. Отначало си помислих, че е нормално, понеже струните са по-тънки и не оказват такова напрежение, че да придърпват по-нагоре флойда, но на картончето на струните имаше дадена тягата на всяка една струна. Според написаното там тягата на всяка струна е приблизително еднаква на останалите. Загледах се по китарата и видях, че седлата (там където пасват остриетата) са на различна височина. :greenball:

 

 

DSC00974.jpg

 

DSC00975.jpg

 

DSC00976.jpg

 

DSC00977.jpg

 

Не знам какво да правя. Доколкото знам по въпроса - точно тази част от флойда не трябва да се пипа, защото е специално нагласена и ако се размести флойдът няма да може да стои настроен, и същото се получавало при смяна на тремолото. Не знам колко е вярно това, но, моля, нека някой да ми каже какво да правя. :help::);)

 

П.П.: На последната снимка, се вижда, че блокчетата на тремолото са изравнени (от мен). В случая няма нищо общо, но не знам дали не е грешка. ;)

На седлата има номерация къде точно стоят и тя е 1,2,3 мисля че 1 бяха крайните и така следят кривината на грифа.Номерацията е отдолу, някой ги е разбъркал като ги я свалял

Радо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.