Jump to content
Българският форум за музиканти

Pc тонколони с малко повече "екстри"


the_gorer

Recommended Posts

Здравейте, момци!

 

Търся си някакви PC тонколони, които да имат изведен входът за Line In от звуковата карта на предния панел. А защо не и входът за микрофон?

 

Целта ми е да не бъркам всеки път отзад на ПЦ-то, за да включа китарата или друго устройство, а да става всичко от модулите, които така или иначе гледат към мен - в случая от тонколоните.

 

Виждал съм подобни тонколони с изведени отпред входове на Creative, но бяха много малки и немощни (1 ват на парче) и в същото време много скъпи като за такава мощност (~ 135 лева).

 

Попадали ли сте на някакви други от този сорт?

Аз гледах едни на Мicrolаb - бяха готини и мощни, но входовете бяха сложени на гърба им.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробваш най-евтиния вариант-3 кабелчета по метър,3 малки мъжки стерео жака,3 от същите,но женски и монтирани на пластмасова кутийка,която поставяш в най-удобно за теб положение... :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е, че ще махам всичките усилватели и тонколони, за да си освободя място около ПЦ-то и да се отърва веднъж завинаги от досадните кабели.

И ще ги заменя с обикновени ПЦ тонколони.

Искам тези ПЦ тонколони да имат тази екстра, вместо да си вадя кабели към кутийка и наново да се оплитам целия в жици.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно се загледах в колонките на сина ми:

http://www.plesio.bg/kolonki-c-69978217/bx...1-p-231416.html

 

Мисля,че ще ти свършат работа,а за съотношението цена-качество са си почти без пари.Доста аларма вдигат и не кривят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мдаа, яки са, ще взема едни такива.

 

Но преди това да попитам: този сандък е т.нар. "субуфер", нали?

Дано да не е проблем да го сложа на земята, че хич нямам място за него на бюрото.

 

Другото ми е питане е за входа.

Виждам, че единият женски жак на предния панел на колонката е изход за слушалки. Друфият жак вход "Line in" към компютъра ли е?

Ако да, това ми требе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не направиш като мен, просто обърни компа.Е кофтито е, че копчето за включване идва отзад, но то се ползва много по-малко от всички кабеляци вързани в системата.Ех, ако можех и записвачката да си я сложа отзад....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго, което можеш да направиш е да ги прекараш кабелите вътре в самия комп и да ги изкараш ня мястото на някое ЦД устройство, ако имаш свободни. Всички кутии вече имат усбта и входове за картата отпред, но твоята явно е по-стара, но това не пречи. те си се продават мисля че цялото, само го отваряш и го монтираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не направиш като мен, просто обърни компа.Е кофтито е, че копчето за включване идва отзад, но то се ползва много по-малко от всички кабеляци вързани в системата.Ех, ако можех и записвачката да си я сложа отзад....

Най-разумното решение. Също и за USB кабелите , понеже нямам отпред. Аз предника на моя го ползвам веднъж на месеца. Обаче задника му го опипвам катаден..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен меракът ми е да взема такив аколони, но колегата soundcraft все още не е писал относно какъв е жакът до изхода на слушалките.

 

Случайно се загледах в колонките на сина ми:

http://www.plesio.bg/kolonki-c-69978217/bx...1-p-231416.html

 

 

 

 

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен меракът ми е да взема такив аколони, но колегата soundcraft все още не е писал относно какъв е жакът до изхода на слушалките.

 

Случайно се загледах в колонките на сина ми:

http://www.plesio.bg/kolonki-c-69978217/bx...1-p-231416.html

 

Жака отпред е обикновен AUX IN,мушкаш си нещо вътре и звучи през колоните.А колкото до LINE IN-а към картата-не знам дали ще намериш такива,доста шарих из нетя,ама нямах попадение...Субууфъра спокойно си седи на пода,дори е препоръчително,щото ако го вдигнеш някъде "омеква" баса(пробвано е).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.