Jump to content
Българският форум за музиканти

РОЛАНД Е86-свързване с компютъра


leon

Recommended Posts

Здравеите колеги.Може ли въобще да се свърже този клавир с компютъра,от доста време оптвам и нищо не става.Имам 16 канален миди кабел,как ли не го включвах и нестава,не го вижда компа изобщо.Ако знае някои нещо за тази машина нека пише,дали може да му се вкара друг сет или нещо може ли да се променя по него.Или пък ще е наи добре да го сменя.БЛАГОДАРЯ предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.Може ли въобще да се свърже този клавир с компютъра,от доста време оптвам и нищо не става.Имам 16 канален миди кабел,как ли не го включвах и нестава,не го вижда компа изобщо.Ако знае някои нещо за тази машина нека пише,дали може да му се вкара друг сет или нещо може ли да се променя по него.Или пък ще е наи добре да го сменя.БЛАГОДАРЯ предварително.

Еми аз включвам yamaha с миди кабел,но той е по-различен,има out,in,които се включват към синт. и usb към комп.,а по средата на кабела образно казано има една' кутия',програмата е отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя кабел е същия но не знаех че трябва програма.Някои може ли да ми каже каква програмка ми трябва...моля...благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей това е за теб.http://vicsmi.chat.ru/aroland.htm не си казал как включваш миди кабела в компа.саунд карта настроено ли ти е мидито от sound device.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря mitkoM за готиния саит. Ами имам 16 канален миди кабел с усб и миди ин и оут от другия краи ,по средата има някаква кутия-модем ама като го свържа вижда само модема.Някаква програма ли ми трябва?Или накакви настроики на компа???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря mitkoM за готиния саит. Ами имам 16 канален миди кабел с усб и миди ин и оут от другия краи ,по средата има някаква кутия-модем ама като го свържа вижда само модема.Някаква програма ли ми трябва?Или накакви настроики на компа???

 

Трябва да промениш настройките за възпроизвеждане на входящия миди звук.Т.е от control panel-а ,влизаш в sound settings,и избираш от audio settings от кой Device да възпроизведе миди-то.След това ти трябва подходяща програма,например cakewalk ,или някоя друга,с която да направиш връзката между синт и компютър. Така би трябвало да стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което си написал не е ясно за какво ще ползваш синтезатора. Като клавиатура или като саунд модул. Щом машината има GM няма проблем да се свърже с компютър. КАто искаш повече да знаеш пиши на скайпа ми ще ти обясня. skype: niki_midi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за Роланд, къде в София има магазини, които да продават тази марка. Каня се да си взимам синтезаторче за около 1000 лв и всички мои познати все за Роланд ми говорят. Не разбирам от това кои са най-добри, но доколкото чувам Роланд са пред Ямаха. Касио и Корг май за нищо ги нямат. Ако някои знае за добри модели хайде да драсне 1 ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България официалния вносител за Роланд е Бозов от Пловдив. За справка виж страницата на Роланд. Останалите са прекупвачи. Що се отнася до техническите показатели на машините можеш спокойно да ги разглеждаш в интернет. Сам прецени кой как е. За 1000лв нов Корг или Роланд не се сещам да има. Може да ме поправиш ако греша. За тия пари само Ямаха. Цените на старо могат да бъдат всякакви и затова не се наемам да ги коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Ричи.

Ще погледна в сайта на Роланд, но и аз си мисля, че новите им синтезатори са над 1000 лв. Значи вариантът за мен е или на Роланд на старо или Ямаха.

Весело свирене на всички :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.