Jump to content
Българският форум за музиканти

Ревю :: раксистеми от Smart Cases


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

както някои от вас вече знаят имам лошият навик като мерна нещо което е интерено за по-голяма част от аудиторията на фоума сядам и пиша ревюта. Та и сега е дошъл тоя момент а имам и време в момента.

 

Този път става дъма за рак решения на фирмата Smart Cases.

 

Кратко интро / предистория

Началото на септември свирихме в Белоградчик и ни озвучаваше Иво (Stagemasters). Аз отдавна бях осъзнал, че ми трябва някакъв рак който да ми пази апаратурата от наранявания и счупвания и се загледах по раковете на Иво. Той беше така добър и ми дръпна една голяма лекция за неговите сандъци които са май над 100 бр. и ме опъти към Smart Cases. Аз понеже съм много паметлив забравих името и си останах само с добрият спомен от Иво както и с техниоческата информацията която ми натъпка в главата.

Мина се време и хоп гледм банер на Smart Cases в форума тука и от там тръгна всичко ...

 

Та сега ще пиша за изработката на моя 6U рак по поръчка при Smart Cases

 

Продукт

- 6U (6 височини) рак кейс.

- 6 мм ламиниран брезов шперплат (може и 7мм да беше, не съм сигурен)

- 2бр капака от пред и от зад

- 4бр бътърфлай закопчалки (по 2х на капак)

- алуминиеви ъгли както и лайсни по всички ръбове

- 50см дълбочина

 

Качество

Ники от Smart Cases обстойно ми показа складовата си наличност и качествотото на шпреплата - наистина става дума за висококачествен брезов шперплат, поне в това се убедих лично.

Ъглите, алуминиевите лайсните както и други основни компоненти като лайсните за монтаж на уреди, дръжките и тн. са най-вече внос и от разговора останах с впечетление че Ники страшно държи на качеството на крайният продуъкт и в никакъв случай не прави компромиси с по-нискокачествени елементи за да постигне по-добра печалба.

 

С 2 думи - оптически кейса не може да се различи от който и да е кейс на която и да е водеща фирма в областта, технически съм убеден че вложените материали са по-добри от тези на други. База за сравнение са ми служили Road Ready cases и тези на Thon.

 

Цена

Цялото това удоволствие ми излезе 354лв с ДДС

За цената бих казал че е ОК. Не е изгоден/евтин, но не е и супер скъпарски. Дъбочина 50см също трудно (да не кажа невъзможно) се намира на пазара за стандартни решения

 

Срокове на изработка

За сроковете като времетраене няма какво да говоря защото те винаги са различни според това колко са натоварени в момента. По тази точка само ще кажа, че срока беше безупречно спазен.

 

Консултация

Ники беше така любезен преди да сключим сделката съвсем подробно да ми обясни какви възможности има, какво предлага точно, какво е качестовото и тн. Човека не пести време и се постара наистина ми обясни всичко съвсем подробно.

 

Контакт

Лика към сайта мисля че е достатъчен, там ги има всички кооединати

http://www.smartcases.org

 

 

Пиша го това ревю защото хората които мъкнат апаратура на горе и надолу ,и при цените които плащаме за тази апаратура, надеждни и добри системи за пренос са задължителни. Фирмата Smart Cases е малка семейна фирма която се намира в кв. Княжево на гр. София и хората които стоят зад нея наистина знаят какво правят и държат на доброто качество. В общи линии имат технически решения за всеки проблем. Моята следваща поръчка ще бъде къстъм кейс за китарен амп с 2U рак граден под него .. дори вече Ниви разработи техническото решение имам и цена :)

 

Ревюто се постарах да го напиша максимално безпристрастно и се надявам да е полезно за някои от вас

 

 

Поздрави

Алекс

 

 

п.п. голяма част потенциометрите на усилвателите са запоени директно за основната платка на съответният амп. Един лош удар по които и да е потенциометър може да доведе до спукване и/или счупване на тази платка. От там нататък няма какво да ви обяснявам как се ремонтира или в най-лошият случай хвърля такъв амп ... ииии колко струва това удоволствие.

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

^

 

Здравей Алекс,

попаднах случайно през Google на това ревю и не можах да се въздържа

да не ти благодаря за добрите думи.

Честно казано в България е толкова рядко човек да чуе нещо добро за

някой друг и това да е безкористно, че трябва да му се дава широка публичност,

за да поддържаме надеждата не всичко е толкова мръсно и корумпирано.

Хубаво е да видиш, че понякога когато се стараеш мноого има кой да го оцени!

Отново благодаря! Надявам се да се видим отново :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Good evening,

 

I promised I would drop a few lines on my Custom Pedalboard, from the BG Company (aka Nikolay) SmartCases.

First of all, a few pics:

 

n1134437095_30396830_4716196.jpg

 

n1134437095_30396831_1360107.jpg

 

n1134437095_30396832_1312140.jpg

 

n1134437095_30396834_4383653.jpg

 

A few words now:

 

* Nikolay is a great guy. He heard all my requirements, made very valid comments and presented alternatives, and together we came out with the concept of this highly resistent, ultra cool pedalboard.

* We opted for the expensive exterior, which doesn't get risks or anything else, and is very resistant.

* As you can see from the pics, it's got two layers, so I can access all the pedals easily.

* For this sort of Custom Thing, it was not expensive at all. For more details on pricing, speak directly with him: smartcases.org

 

Any questions that you may have, please feel free to ask.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте!

 

Искам и аз да кажа две, три добри думи за въпросната фирма http://www.smartcases.org

 

На 10 януари 2013 се сдобих с нов кейс за  DYNACORD - PowerMate 1000-3.

 

Изработката е перфектна и в обещания срок, цената е изгодна.

 

Препоръчвам на колегите тази фирма с която аз контактувах само по нета и телефона.

 

Без притеснение, ще останете доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.