Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Dgx-520 бързи клавиши


nofearinc

Recommended Posts

Привет, интересува ме как мога да запиша няколко бленди, които използвам редовно, като бързи клавиши? Например бутон 1 на синта да включва grand piano, бутон 2 - click organ, бутон 3 - алт сакс и т.н.?

Има някакъв regist memory - предполагам, че може там да се извършват настройките, но не съм съвсем наясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имах DGX 200, което си е същата серия (дори малко по- , защото колкото по-напред върви този клас свирки толкова повече ги орязват и от към бленди, и от към памет...) и не си спомням да е имала такава екстра.

При високия клас синтове, това го има, инструментите могат да се подреждат както си искаш, но при тази Ямаха, каквото е дадено - това е. Нито могат да се едитват звуците, нито да се преподреждат, нито да се заменят с нови.

Мисля, че това което искаш е много за този клас инструмент.

Ако бъркам - да ме поправят колегите във форума.

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти... Мисля че може поне да се помни последния инструмент (нещо като quick back), но не съм сигурен как. Все пак 2 бленди на парче пак за живо участие пак е нещо.

А идея за какво е регистърът тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изумен съм.

"Живо участие" с DGX това е равносилно на подвиг.

Тази свирка, никога не е била замисляна за живо участие. Това е клас инструмент за свирене вкъщи, не за сцена.

В нея е вграден YES2 самоучител, за хора, които не четат ноти...

Това не става за комерсиална употреба. Звуците в нея не са кой знае какво, мидито е орязано до 6 трак, има само 3 интра и ендинги (На Корг М50 са 900 за сравнение). Ефекти - никакви - като изключим 2 глас, който винаги е цигулка.

Мисля, че искаш много от инструмента, като цяло.

Поздрави,

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.