Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложете ми..


Lil Gangsta

Recommended Posts

Значи трябва ми някаква добра миди клавиатура ;) нещо като за начинаещ :)

Please :help: me

 

И на мен ми трябва! Само че тежка, 88 клавиша, само клавиатура......някакви идеи? :)

 

Плз, помогнете!

 

:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва ми някаква добра миди клавиатура :wallbash: нещо като за начинаещ :)

Please :wallbash: me

 

И на мен ми трябва! Само че тежка, 88 клавиша, само клавиатура......някакви идеи? :wallbash:

 

Плз, помогнете!

 

:blush:

Пробвайте ето тук:

http://eshop.bg-audio.com/index.php?option...&Itemid=530

Евтино е,и плащането става на ръка.В Dynacord също има :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте ето тук:

http://eshop.bg-audio.com/index.php?option...&Itemid=530

Евтино е,и плащането става на ръка.В Dynacord също има ;)

 

Благодаря Ричи :cheers2: , наистина интересни предложения имат тези М-аудио.

Колебая се между ProKeys 88 - Hammer-Action Premium Stage Piano и ProKeys Sono 88 (61). Първото си е пиано, но пък второто си има вграден аудио интерфейс + микрофонен вход. Само ме смущава това Semi-weighted за клавиатурата на ProKeys Sono 88 (61). Дано я има изложена в магазините на proTechnica да я пипна, че всеки си има различни ръчици и предпочитания. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ричи :headbang: , наистина интересни предложения имат тези М-аудио.

Колебая се между ProKeys 88 - Hammer-Action Premium Stage Piano и ProKeys Sono 88 (61). Първото си е пиано, но пък второто си има вграден аудио интерфейс + микрофонен вход. Само ме смущава това Semi-weighted за клавиатурата на ProKeys Sono 88 (61). Дано я има изложена в магазините на proTechnica да я пипна, че всеки си има различни ръчици и предпочитания. :)

;) Радвам се,че съм помогнал.Само да ти кажа,че всички синтезатори и MIDI клавиатури са или с лека или с полутежка клавиатура.Само много скъпите стейдж пиана са с "тежка",но това не е от голямо значение.От изброените три мисля,че ProKeys Sono 61 би трябвало да ти отпадне като вариант,защото полифонията му е само 40 тона,пък и 61 клавиша за пиано са кофти.Оттам нататък зависи колко пари ти се дават.Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък - има си и леки и тежки клавиатури. Почти всички клавиатури с 88 клавиша са с тежка механика, има малко изключения (примерно М-Аудио имат както тежка, така и полутежка МИДИ клавиатура с 88 клавиша, но за друга марка с подобен модел с 88 клавиша и полутежка клавиатура не се сещам - всички залагат на тежки клавиатури при 88 клавиша).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от над 76 клавиша и над 1200 лв. никога не съм се интересувал и затова съм останал с такова впечатление.В България цените са такива,че среден клас ти изглежда като висок...Както и да е,мисълта ми беше,че полутежките клавиши не са лоши :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря! :) Но.....отказах се от М-аудиото. :no:

Клавиатурата не е точно тази, която търся. Полифонията - писали сте, да не се повтарям. Като удариш нещо на сплит или по многогласно .... и - сбогом, прощавай! А и БГ ценица е лееееко понадута в типичен БГ стил. ;) В германско е триста и нещо евро, а у нас.....четиристотин и нещо. Абе със 150 евро отгоре :crying:

Понеже ми трябва наистина нещо с як клавиш, по евтино, за домашна употреба поднових търсенето. Като фен на Корг :) веднага забих там и гледам - едно пиано Korg - sp 250 на прилична цена. :yahoo: Полифония - 60 ноти. Сега остава да го пробвам някъде и го вземам. В нашата държавица това е кофтито - няма къде да пробваш инструмента, в повечето случаи купуваш "на сляпо". А китара и клавир - знаете, докато не пипне ръчицата....

Някой да го е пробвал вече?

По принцип Корг имат много яки и здрави клавиатури, много съм доволна, нямала съм проблеми до сега с леките клавиатури, интересно ми е до колко тежката (пише "хамър екшън") на един толкова евтин модел е "тежка" и дали си заслужава. За саундите не държа - имам си други синтита, ще си дръпна каквото ми трябва. :)

Ако имате наблюдения за този Корг Mother keyboard and stage piano SP 250 - моля, споделете! :wub:

Редактирано от Astera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам едно коргче (M50) със абсолютно същата клавиатура като при Korg SP250 - 88 клавиша RH3 (real graded hammer). Не мога да дам полезно лично мнение тъй като ми е първата тежка клавиатура, но имайки в предвид че абсолютно същата клавиатура слагат на Korg Oasys 88 който струва скромната сума от около 8 000 EUR, си мисля че по-добра тежка клавиатура няма при Корг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам едно коргче (M50) със абсолютно същата клавиатура като при Korg SP250 - 88 клавиша RH3 (real graded hammer). Не мога да дам полезно лично мнение тъй като ми е първата тежка клавиатура, но имайки в предвид че абсолютно същата клавиатура слагат на Korg Oasys 88 който струва скромната сума от около 8 000 EUR, си мисля че по-добра тежка клавиатура няма при Корг.

 

 

Благодаря, Ники! :)

 

Много полезно инфо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.