Jump to content
Българският форум за музиканти

Много странна ситуация със саунд карта


Valdemar

Recommended Posts

Здравейте again! Преди няколко дни си взех една Delta 1010lt, прибрах се у дома и реших да я инсталирам. Всичко ОК до момента, в който подкарвам плейъра, готов да чуя качествен звук /пояснение: преди около 2 месеца ми изгоря старата карта и през това време се наложи да използвам дънната ми, което доста ми върза ръцете, но.../. Звукът, който чувам обаче е като през дисторжън, премодулиран. Ровя се из нета, форума и каде ли не... намирам доста решения, пробвам, но ефект няма. Свързвам се с техническия отдел на фирмата, от която я закупих и те доста любезно и културно се опитват да открият проблема по моите обяснения, но дори и това не помага. Вадя картата, тествам я на другия комп и звука е перфектен, с което приключва работата ми с техниците на фирмата, т.е картата няма проблем. .... Следват нови тестове и.тн и т.н при което в един момент решавам, че просто ще я прехвърля на другия комп, забождам една флашка, за да си прехвърля проектите и какво?!? Звукът става перфектен! Вадя флашката от усб-то и.... звукът отново става омазан. За първи път виждам такова нещо и нямам логично обяснение. Надявам се, че не съм ви досадил прекалено с дългите си слова, но ако някой има обяснение или се е сблъсквал с подобна ситуация, би ми било интересно да разбера каде е тайната. До тогава просто ще си държа една флашка в USB-to хаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Кофти ток по дъното?

Пробвал ли си в други слотове?

Имам предвид - единствения фактор, който виждам, е че флашката започва да дърпа ток от USB-то, а премодулиран звук звучи точно като кофти ток в слота

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ако ме питаш , кофти захранване ... възможно е също проблем по PCI шината , ако не ме лъжат познанията USB-тата са вързани точно с нея ... станното е че при мен се е получавал обратният ефект , при поставяне на USB устройство се прецаква нещо по звука... пробвай да смениш на друг слот звуковата карта... от биоса забрани усб-тата ... преинсталирай драйверите, може цялата ОС да е омазана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположенията ми сочеха, че ще е нещо свързано с ток... Пробвах във всеки възможен PCI слот, но не става. Поне за сега мисля, че няма да е проблем да го оставя така, защото имам доста работа, а ако трябва да оправям всичко, ще стане сложно. Поне засега явно USB-то неутрализира проблема.Не че ще го оставя така за постоянно, но поне за близките няколко дни ще се наложи да е така. Драйвери на всичко също съм преинсталирал. Ще преинсталирам ОС-то и ако и тогава не стане ще пробвам с друго захранване. Мерси все пак за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.