Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя да избера?


kolo1baby

Recommended Posts

Привет на вскички

Моля да ми дадете съвет коя акустична китара да избера. Разполагам със скромният бюджет от 270 лв. Та така двоумясе между следните китари ще се радвам да споделите мнения за тях.

1-Stagg SW203CE-BK - 180 лв. (снимки http://www.camerton999.com/index.php?s=gallery&id=29)

2-Yamaha F310 - 259 лв. (http://soundbg.netfirms.com/page2.htm)

3-Jack & Danny W-160 BK - 228 лв. (http://www.visiarts.net/catalog/product_info.php?cPath=29_35&products_id=3840)

 

Коя е по добрата? Заслужавали си парите Yamahata или и Stagg-a е добър. Последната изглежда добре но да си призная за първи път чувам за тази марка.

 

Моля помогнете. Ще се радвам на всеки коментар.

Редактирано от kolo1baby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо ЗА Ямаха Ф310. Много добър модел на супер цена. За разлика от другите две, това е китара, която няма да искаш да смениш скоро. Все пак я огледай добре за фабрични дефекти.

 

 

Успех,

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тоя Ibanez струва около 300 и се продава в Благоев в един магазин , ако те интересува може да пишеш ЛС и да ти отговоря да не става реклама. Аз като притежател на тази китара мога да кажа , че доста ми допада , но като нямам голям опит и като не съм свирил на Yamaha-та и изобщо на тези китари не мога да кажа кои ми допадат повече. Аз лично съм доволен доста от ибанеза. Колкото до стага имах един стаг (класическа) , но определено ибанеца го превъзхожда.Между другото като ги гледам двете китара доста си приличат. (или поне са с едни и същи ключове.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Ямаха-та!

Макар, че все пак е важно да знаеш за какво ти е китарата, която взимаш.

Така като гледам по снимките - Ямахата няма озвучение, за разлика от Стагът.

Но пък от друга страна това е предимство само ако самото озвучение е качествено. Имам впредвид - най-просто казано, ако видиш, че на кутията отгоре има даречем само 2 плъзгача-трябва да ти е ясно, че изобщо няма да имаш добър звук ако решиш да го използваш...без микрофон. И така предимството на Stagg е на практика почти никакво.

А можеш да си сигурен, че тази Ямаха със сигурност ще е доста по добра в останалите показатели от първата.

Има разлика и вэв формата...това е и въпрос на вкус и удобство...

 

Не знам...аз лично бих си взел Ямахата и ще знам, че имам един добър инструмент за свирене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на същата цена (като Ямахата) има еквивалентен и фендер/ibanez/cort ... като алтернатива може и него да го видиш....

 

стагг-а е с активна електроника (4плъзгача) .. но не мога да коментирам качеството и...

 

и на въпроса:

ако няма да ти трябва "озвучаване"(включване) по- добре си купи ямаха/фендер/корт/иБанец за повече пари без електроника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.