Jump to content
Българският форум за музиканти

Ами сега?


npace

Recommended Posts

ми...да ви питам пичове какво бихте препоръчали да е за нпреднали/още-по-напреднали/напредващи да мъчат да свирят?

нещо бързо например...че не ми остана песен от колекцията, която да не мога да свиря, ма те са главно ню-метъл и са прекалено лесни

та ми е скучно и така :greenangel: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не си намериш някоя по техничарска групичка дето те кефи и да си свириш нея? в смисъл аз мога да ти кажа да посвирваш ван хейлън примерно ама ти може да не се кефиш на ван хейлън и да не свириш ван хейлън в края на краищата и накрая никва файда :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложение 1:

Хвани мъчи някоя класика, tab-вана за китара, много е полезно, а накрая е и гот

Предложение 2:

Joe Satriani е неизчерпаем източник на готини изсвираеми/неизсвираеми трудове

Предложение 3:

Хеви метъл батка :guitar: - всякакви класически heavy, trash, progressive speed, power и т.н. групи, измислили сола колкото щеш :cheers:

 

Аз в момент например мъча technical difficulties на Paul Gilbert...също добро предложение

 

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще стана банален с тая пропаганда:greenangel:, но според мен Дрийм Тиатър също са добър източник на леки, тежки, сложни и средно сложни работи.

Но Icarus си е прав - трябва да те кефи за да извлечеш максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мен всяка музика ме кефи освен проклетата чалга иначе си слушам всичко от метъл през реге и чак до техно :greenangel:

иначе както казах кажете някоя песен, ако сехвана за 40 песни ще забравя 39 от тях как звучат, както като влезеш в стая с 20 непознати човека например и няма начин да ги запомниш всичките...след много слушане и промиване на мозъка ще почнат да ме кефят, няма страшно :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paganini Caprices - No5 и No 24 със сигурност са табвани за китара, може и другите да ги има

Vivaldi - Годишните времена

Beethoven - Fur Elise, Moonlight Sonata (не е бърза, но за китара си е зор на места)

Аз лично имам едно много любимо - Solfeggietto, можеш да го намериш в изпълнение на At vance в албума Only Human, има tabs в нета

 

Това са няколко неща на които аз се кефя, иначе на теб може да ти харесва нещо друго - в нета вече почти всичко може да се намери на ноти или табс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом искаш класика-примерно нещо на Бах-Тoccata and Fugue или Allegro

има толкова много класики,ама те само да ти помогнат за техника,щото едва ли се кефиш да свириш класика.....

В Guitar Pro всичко има....

 

Примерно нещо на Гънс може да научиш........солата са перфектни..

или наистина вземи някъв здрав метъл.......солата са в изобилие.....Мейдън примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има толкова много класики,ама те само да ти помогнат за техника,щото едва ли се кефиш да свириш класика.....

колегата @прасе като посвири класика и ще му хареса, убеден съм :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като стана дума за бах, преди време бях теглил някаква книжка от нета - негови пиеси, аранжирани за ел. китара. малко paul gilbert style :cheers: казва се j.s.bach for electric guitar и мисля, че я имаше в датата. весело е :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата прасе може да слуша пънк ама пак си харесва класиката :greenangel:

така си и трябва,не случайно класиката се казва така :cheers:

 

класиката определено си трябва,поне за обща култура ,ако не за друго....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБе ПРасчо :lol: якажи кои песни си научил, да ти кажем ние кои следва да научиш

инъче свириш квото свириш има некои класики де ту трябва да ги минеш просто

Master of puppets , Sad But True , Jaba The Hut , Day of suffering..

ткаива работи :cheers:

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега @прасе :dance: от личен опит мога да ти препоръчам Бах или Бетовен -прекрасна тренировка за пръстите, има ги за китара на доста места, а ако има6 проблеми с :read: набавянето на симфонии и сонати пиши :lol::cheers::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.