Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Орфей


Borislove

Recommended Posts

Мойта Кремона е барната с ножовка по горното мостче ;)

и са и по ниско струните но пак иска доволен натиск.

Всъщност кожата на върха на пръстите ми се врогови и стана твърда,

като вече не ме боли тя като натискам, а повърхността зад нея :headbang:

На два от пръстите имам осезаеми улейчета от струните във втвърдената кожа

От 2-3 дена пък забелязах как по тънките метални струни на скуайра "изстъргаха"

част от мазолите и по едно време бяха шарени, като на пластове...

 

 

П.С. Тука ша го обърнем на здравен форум :headbang::headbang:

Редактирано от drizzt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе мойте струни стават едни черни такива ;)

а ако тръгна да ги чистя с влажна кърпа стават жълти и накрая евентуално се оправят :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе пич, здравето ти 50 кинта ли струва?!

 

Не ми е за парите, просто никога не съм знаел какво може да ми се случи. Направо съм потресен от тия илюстрации! Сега като видя Орфея и ми се подкосяват краката. Мисля че трябва да има една тема, маркирана като важна, за всички тия гадости, които могат да ти се случат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове, има много подоробни статии в интернет относно неправилната постановка, некачествените струни, лошата китара и проблемите, които могат да възникнат от тези неща. Повечето говорят за музикантската страна на тези проблеми.

Аз ще раздумам за медицинската старана. Има много травми, които могат да възникнат от претоварване и преразтягане на сухуожилия и нерви, но катo основни здравословни проблеми бих посочил остеоартрит и CTS.

Не забравяйте, че може да получите и двете, независимо дали постановката ви е правилна или не.

Просто прекаленото натоварване на ставите, сухожилията и нервите води до тези проблеми. А здраво натоварване има дори и да свирите с прекрасна китара и с правилна постановка.

Например, Дейв Мъстейн (Megadeth) страда от притискане на радиалния нерв (някои му викат синдром на радиалния тунел) и това за малко не му прекрати кариерата. А всички знаем, че човекът няма проблеми с постановката и че не свири на Орефей или Кремона.

С други думи - никой китарист не е застрахован, но все пак трябва да направим възможното, за да намалим рисковете.

Като за начало не свирете на китари с прекалено твърди струни или с голям action (разстоянието между струните и фингърборда) Освен това, не се претоварвайте с упражнения и не свирете по повече време на ден, отколкото е необходимо.

От това няма да станете по-добри, а само си ритате здравните книжки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, Gorer, ти май ще осмислиш моята бъдеща кариера като китарист. Ако на стари години ми няма нищо на китките няма да знам как да ти се отблагодаря просто! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.