Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо няма шоубизнес в България?


VipShok

Recommended Posts

Всичко е въпрос на реклама. Нищо друго. Музикалният бизнес има толкова общо с музиката, колкото бизнесът с хероин например има общо с

кафявото тиксо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има си шоу бизнес. по-скоро има бизнес повече от колкото шоу.

мисля, че концепцията на самия проект- мюзик спейс е грешно разбрана от по-голяма групаот изпълнителите регистрирани в проекта.

но пък някои утвърдени имена са там, понеже все още няма друга организирана подобна платформа за изява и мс се явява поредния нов шанс за тези изпълнители и едно стъпало за да ги чуят повече слушатели. друг е въпроса дали е ефективен този подход или е поредния 'cheep PR' на дадена 'Компания', в случая МТел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България няма шоу-бизнес, защото има прекалено много шоу.

 

Замислете се, при положение, че почти всичко в държавата е страхотен сеир, тоес има безплатно шоу навсякъде, тогава кой ще плаща, за да гледа още шоу ?

 

Закони на търсенето и предлагането...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сериозно се бях замислил дали нетрябва да се сезира комисията за защита на конкуренцията заради този договор...

Ако не подпишеш договора - нямаш достъп до слушателите с мобилни телефони - ако па го подпишеш си преебан....

Та ако някои почне да ги съди, ще имат проблеми тия - лощото е, че явно са яко връзкари щом мтел са се вързали с тях, при условие че те реално нямат нищо, освен договор, с който да изземват продукта на трети лица ...

 

Писна ми от Толбухински тарикати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сериозно се бях замислил дали нетрябва да се сезира комисията за защита на конкуренцията заради този договор...

Ако не подпишеш договора - нямаш достъп до слушателите с мобилни телефони - ако па го подпишеш си преебан....

Та ако някои почне да ги съди, ще имат проблеми тия - лощото е, че явно са яко връзкари щом мтел са се вързали с тях, при условие че те реално нямат нищо, освен договор, с който да изземват продукта на трети лица ...

 

Писна ми от Толбухински тарикати...

 

без да се опитвам да адвокатсвам на който и да е в случая, мисля си, че договора е такъв какъвто е и никой не те изнудва да го подписваш като музикант или изпълнител. не съм го чел, но съм правил и подписвал определено количество договори в бранша и знам достатъчно. правата на дадена песен са няколко вида по ЗАПСЗ и едно е сигурно, авторското право никой неможе да ти го отнеме. ти си автор и по закон получаваш 50% от получените възнаграждения от роялти. примерно дадено радио реши, че парчето заслужава да бъде пускано по станция хикс и от там нататак ти си се грижиш сам(то си е и твое задължение) да се регистрираш някъде в дружаство за колективно управление на авторските преава (има няколко вече в бг освен музикаутор)или пък да изискаш от радиото, сам или чрез твой представител определено количество кинти,при условие, че парчето хикс съществува в плей листата на радиото. най-вероятно става дума в договора за управление и линценз на останалите права. печалба от лиценз за реклама и тн.

но ако даден музикант се чувства ощитен винаги можете да се обърне за консултация към специалист в областта на авторските права.

и сега в скоби. всеки в бг може да си направи подобен конкурс, защото наградата, която тази платформа дава не е кой знае колко привлекатена за професионални банди. наградата е по-скоро за някакви новаци в бранша. аз твърдо се замислям дали да не изчакам да вида как се развива ПР-а на МТел и да се включа в подобна инициатива, но с предлагане на по-реални условия за реализация не само в бегто, но и в чужбина. но за сега съм пас. даже ми е забавно да гледам сеир(шоу) как дадени кандидати се пънат да се борят с обречени каузи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.