Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към баш-майстори


Recommended Posts

Какъв е оптималният комплект от чинели (по цолове)

когато свирите.

 

И още един - защо при най-добрите - в комплектите им - не се виждат Hi Hats?

 

Благодаря за коментарите. :bravo::bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Няма оптимален брой чинели,всеки свири с толкова,колкото използва(Стив Гад свири с 4,Портной с 24:)

А лично аз не съм виждал барабанист без хай-хат :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм виждала барабанист без hi-hat. мисля че всеки барабанист свири с толкова чинели колкото му се иска да има, в БГ случая е с колкото може да си позволи да има. аз съм на принципа колкото повече толкова повече, но не и да се прекалява :bravo: има барабанисти(като венко) които са като колекционери :bravo: лошо няма.

 

джани ти сериозно си се зарибил нещо да внасяш ) :bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е братче,тва за фуса верно нещо си се заблудил.има хора дето свирят без райд,ама без фус ;) иначе мога да ти кажа аз със какво свиря,ама ше умреш от смях,по-скоро да ти кажа с какво искам да свиря:-13 фус,20 райд,16 креш,18 райд креш,20 китаец,10 и 12 сплешове и..cowbell

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм виждала барабанист без hi-hat. мисля че всеки барабанист свири с толкова чинели колкото му се иска да има, в БГ случая е с колкото може да си позволи да има. аз съм на принципа колкото повече толкова повече, но не и да се прекалява :( има барабанисти(като венко) които са като колекционери :P лошо няма.

 

джани ти сериозно си се зарибил нещо да внасяш ) ;);)

Да бе, съвсем насериозно. Само че ако са в комплекти по 4-5 си запазват много ниската цена.

 

И за да не си доизмислям невалидни комбинации, помолих за примерни комбинации по цолове, които биха могли по желание на купувачите да се променят.

 

Katsko прави една комбинация 2х20, 18, 16, 13, 12 и 10. Не ми е ясно например защо бяга от 22..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и на мене големшък ми се види...Иначе ми се ще да си имам 14 фус,20 раид,14,16 и 2х18 крешове,2 сплеша 8 и 10 инчови и един китаец(компромисно може и японец).....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джани един съвет :

Katsko прави една комбинация 2х20, 18, 16, 13, 12 и 10.

това ако го внесеш може да не пожънеш успех защото много малко барабанисти могат да си позволят цял сет наведнъж

,но като се замислиш има и барабанисти,които искарват добри пари.например на трифонов барабаниста може да купи такъв сет чинели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако нямате нищо против ето и моя оптимален сет чинели:

13"hihats

14"hihats

2x16"crash

18"crash

20"ride(може и 21 и 22,но 20 е стандарт)

Special Effects:

16"China

18"China

8"splash

10"splash

12"splash(просто,защото сега притежавам такъв и съм привързан към него)

 

14"crash ама тва е вече газърия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Katsko прави една комбинация 2х20, 18, 16, 13, 12 и 10. Не ми е ясно например защо бяга от 22..

За райд 22'' е малко неуместен като големина, защото много "разлива" и няма конкретен звук. За краш става, но много дръмери избягват този инч, защото да се сбориш с това прасе и да звукне си трябва яко млатене, а и ползването му често е нецелесъобразно, пак поради причината че звучи "оттук до края на концерта/репетицията" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро свирих в БНР и там имаше 22' раид Зилджан К от който останах адски доволен,може би защото беше стар :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз наскоро свирих на един 20" Sabian Artisan Light ride (brilliant) (пробвах и останалите де ама този наи-много ме изкефи) и направо се хванах за главата. много жестоки са тия раидове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Скоро свирих в БНР и там имаше 22' раид Зилджан К от който останах адски доволен,може би защото беше стар :think:

Мастер, аз нови чинели не купувам. Само на старо и не за друго, а защото звучат мамка им! Така звучат, че... Абе ти ме разбираш. Иначе и аз имам 22'' зилджан К, ама е истамбулски, много стар, но не става за райд - малко кубе, много обертон и иска яко да го млатиш и... Абе страховит е! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в някоя друга тема бях цитирал един барабанист(от големите) и пак ще го направя : "За да е хубав един чинел,трябва да е стар !"

 

:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.