Jump to content
Българският форум за музиканти

Mike Portnoy


Recommended Posts

забравих да спомена че го уважавам страшно много особено и заради проекта Yellow Matter Custard,нищо че там не свири някакви неисвирими неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съжалявам че пак не съм в темата ама да питам..Кой ни ги слага тия неща синичките под аватарите...там където пише почитател, напреднал и бла бла подобни глупости???????????? :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dream TheatER

 

ее,добре де така е американсия spelling,моя грешка,а по английския си е theaRE,а аз съм бивш английски филолог,sorry за офтопика ;)

 

и пак по темата:хора,дайте да не се цепиме с изказвания за техниката на Mike-не е уникална,но е страхотна.наскоро критично за техниката му се изказа Линча(който знае кой е той),ама Линча си е Линча и той вероятно има повече техника от Портной,а ние тука с вас нямаме,тъй че аре по-спокойно с изказвания от типа"технически не е нищо особено Portnoy"

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязал съм че в този форум всички са фенове на Dream Theater и на Mike Portnoy, за това няма да си отварям устата че ще стане голяма престрелка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

 

Относно Линч........ами, че той е легенда ;);):(

 

Да се преценява техниката, "лиричността" и мисловният потенциял на Mike Portnoy или на който и да е творец е несериозно и безмислено

за мен

Моите уважения към вкусовете и пристрастията на всички колеги от форума!

Интересни са ми дебатите и обсъжданията....

Но до сега нито един музикант, който има желание ( и нерви ;) ) да номерира и преценява своите колеги от световната музикална сцена НЕ МОЖА да ми обясни следното:

Как можете да обясните на професионалист или любител, че някой музикант е по-добър от друг - технически или мисловно!

Например за барабанистите.....Virgil Donati,Mike Portnoy или Danny Carey(поставен специално от уважение към Anakon) :twisted:

 

Той е по-добър от Портной. Други барабанисти също са по-добри от него

 

Приятелю Spaz - това не би могъл да го разбереш от някакво социологическо проучване.....а ако след много размисли си достигнал до формулата - наистина ще се радвам да ме просветиш!

 

Anakon......тук можем да продължим дискусията на тази тема от "Смокиня" ;):P

 

Слушането на различна музика ни прави различни ;)

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Anakon......тук можем да продължим дискусията от "Смокиня" ;)  :P

 

ние тая дискусия вече сме я водили ;)

 

при едно влизане в морето да поплуваме ти изкрещя от 20-30 метра "Майк Портной или смърт??" а аз ти изкрещях обратно "смърт!!!" ;)

 

:(;);)

 

айде поздрави на всички фенове на Dream Theater - всеки има правото да има лош вкус ;)

 

бъзикам се бе ;) :guitar: :green: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Anakon - напълно съм съгласен с теб относно привъразноста тук към Mike Portnoy. То лошо

няма, ама става малко сиво така. Един е Аллах и .... т.н. е положението :godbless:

 

Мен лично чичо Майк ме впечатлява с творенията си, но само професионално. Иначе не бих го слушал повече от 3-4 минути :godbless:

 

Туй то !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е по-добър от Портной. Други барабанисти също са по-добри от него

 

Приятелю Spaz - това не би могъл да го разбереш от някакво социологическо проучване.....а ако след много размисли си достигнал до формулата - наистина ще се радвам да ме просветиш!

 

Anakon......тук можем да продължим дискусията на тази тема от "Смокиня" ;):P

 

Слушането на различна музика ни прави различни :P

Ти прочете ли ми останалата част от поста? Портной явно не е най-великия технически, но се справя брилянтно с работата си във всеки проект в който е взел участие. Тва разправям в общи линии.

Тва, че ми е любимия барабанист е друга тема.

Редактирано от Spaz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново!

 

Прочетох много внимателно поста ти.....както и всички останали.(нещо, което винаги правя)

До извода, че Портной ти е любим барабанист стигнах отдавна... :P

 

Не приемай поста ми лично...той е по-скоро към всички даващи мнение относно него.......или пък някой друг музикант.

Но ето , че пак ме объркваш :P :

Портной явно не е най-великия технически, но се справя брилянтно с работата си във всеки проект в който е взел участие

По какво явно се разбира, че не е най-добър технически?

 

F.I.N.E. - смятам, че разсъжденията ви са малко тесногръди!

Никой не оспорва правото ви да не харесвате Портной - защо тогава вие се дразните на хората, които го харесват.

Смятам, че си противоречите - от кое точно става СИВО?!

Нали точно ВИЕ внасяте пъстрота, като си имате други предпочитания! ;)

Погледнете истината в очите..по-голяма е часта, която не харесва Mike Portnoy

Никой обаче не обвинява тях!

Факта, че Моцарт, Лист,Рахманинов и т.н са в сърцата на меломаните не прави живота по-сивичък от обикновенно. А никой не коментира кой е по-добър и с какво.

 

А във връзка с привързаността.......бъди сигурен, че по-голямата част от феновете НЕ са коне с капаци....и имат достатъчно сериозен поглед върху творчеството и на други барабанисти!

 

И още веднъж....защото отново не срещашм конкретен отговор, а само увъртане :P :

Но до сега нито един музикант, който има желание ( и нерви  ) да номерира и преценява своите колеги от световната музикална сцена НЕ МОЖА да ми обясни следното:

Как можете да обясните на професионалист или любител, че някой музикант е по-добър от друг - технически или мисловно!

Например за барабанистите.....Virgil Donati,Mike Portnoy или Danny Carey(поставен специално от уважение към Anakon) 

Както казах и предишният път - Слушането на различна музика ни прави различни ;)

 

DreamTheater.start.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре....приемам :P

Не си казал, че се дразниш.....явно аз грешно съм разбрал:

То лошо

няма, ама става малко сиво така. Един е Аллах и .... т.н. е положението 

Мен лично чичо Майк ме впечатлява с творенията си, но само професионално. Иначе не бих го слушал повече от 3-4 минути 

 

А за конете с капаци беше в отговор на :

Един е Аллах и .... т.н. е положението

 

 

;);)B)

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, неща да влизам в люти противоречия с никой, просто новите теми са предимно за Портной ;)

 

Та така....

 

Иначе - B) това е положението !

 

Have fun !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да не знаех нищо за Портной от тази дискусия щях да разбера, че е достатъчно добър и интересен барабанист, за да бъде обект на подобна тема. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Портной явно не е най-великия технически, но се справя брилянтно с работата си във всеки проект в който е взел участие

По какво явно се разбира, че не е най-добър технически?

Ама ти умишлено ли го правиш тва са?

 

бтв. предходния постинг е най-смисленото нещо в тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.