Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Jackson Dxmg


DeathZone

Recommended Posts

Здравейте на всички! Имам китара Jackson DXMG. Ето какъв е проблема , вчера при смяна на струни се скъса главата на болта , който стяга първа струна долу на магарето модела на флойда е "JT580 LP Double Locking 2-Point Tremolo" , като за всяка струна си има отделно "седло" , в което тя се заключва. Проблема е че болта остана вътре в седлото и няма вадене. Звъня аз до дистрибуторите на Jackson в БГ ( xxxx) , а оттам ме питат окъде си купил китарата и след като разбра "господин магазинера" отде съм съм я купил , ми вика еми ходи да ти я оправят в USA понеже оттам е донесена. ... Много умно ... (ми аз съм я купил преди те да станаt дистрибутори ма както и да е ), аз просто го питах дали продават само седлата , в които влиза струната при магарето , а вижте само какъв разговор се завърза и естествено не предлагат резервни части (Ебах и дистрибуторите , интересно щеше да е ако си я бях купил от тях как щяха да се развият нещата , нали има гаранция поне година ...... :think: :think: :think: ).

А в момента китарата ми е неизползваема и съм изпаднал в ужас!!!

Та някой знае ли откъде мога да намерия такъв чарк?

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, лошо но не непоправимо ,свъли го това цялото дето държи струната/предполагам знаеш как става/и след това с една отвертка /малка/чукни леко по болта да се получи нарез,а после го развий!!!такъв болт няма да намериш точно но по железарийте има подобни заместители . Иначе нов флойд .Успех!!! :ph34r:

Редактирано от sinergy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз тва си мислех , ма сплавта е някаква ужасна твърда и трошлива и ма така или иначе нямам много вариатни. Благодаря ти , тези дни ще опитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз тва си мислех , ма сплавта е някаква ужасна твърда и трошлива и ма така или иначе нямам много вариатни. Благодаря ти , тези дни ще опитам.

Ако говориш за сплавта на болта това е добре защото се улесняваш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да, намери някакво шило от много тварда стомана и му раскажи играта на тоя болт. После лесно ще му намериш заместник..

Ако не стане, мога да те упътя към една работилница дето правят всякакви джаджи от дурал или неръждаема стомана, пък и други материали мисля за да ти сменят цялото "седло".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да, намери някакво шило от много тварда стомана и му раскажи играта на тоя болт. После лесно ще му намериш заместник..

Ако не стане, мога да те упътя към една работилница дето правят всякакви джаджи от дурал или неръждаема стомана, пък и други материали мисля за да ти сменят цялото "седло".

Благодаря ти ще ти се обадя задължително :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано скоро да оправиш проблема.

 

Обаче отношението на "дистрибуторите" :beer: Поправете ме ако греша, но мисля че дистрибутора е длъжен да осигури гаранционен И извънгаранционен сервиз. Без значение дали си си купил китарата от него или от другия край на света! На твое място бих писал на Jackson - те са заинтересовани да има сервиз и качествено обслужване за инструментите им, защото иначе хората биха се замислили преди да си купят Jackson.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано скоро да оправиш проблема.

 

Обаче отношението на "дистрибуторите" :beer: Поправете ме ако греша, но мисля че дистрибутора е длъжен да осигури гаранционен И извънгаранционен сервиз. Без значение дали си си купил китарата от него или от другия край на света! На твое място бих писал на Jackson - те са заинтересовани да има сервиз и качествено обслужване за инструментите им, защото иначе хората биха се замислили преди да си купят Jackson.

Абсолютно съм съгласен и беше много смешно да ми излизат с такова оправдание , ами ако я бях купил от тях и беше се случило това ...!!!?!!!! И спокойно ми казава "...ааааа ние такива части не предлагаме" . Можело да си купя TOP LOCK те били същите болтове ... ХАхахахаххахаах утре са същите ... както всичко и дистрибуторството го побългарихме , макар че мразя думата погългаряване , щото аз си обичам страната си , жалко е че мизерията води до такива деформаций у хората. Само съжалявам че не звъннах на шефката на фирмата за да и кажа как е протекъл разговора ми с "продавача". Пълна незаинтересованост от негова страна, сигурен съм че надали фирмата има интерес от подобни "търговки консултанти" , ма така или иначе повече няма какво да им звъня да се оправят , аз както досега продължавам да си решавам проблемите сам. Всеки може да продава ма това не мисля че те прави дистрибутор , пък камо ли да даваш гаранция и да решаваш проблеми , възниканали със закупена стока. .... ЕДНО РАЗБРАХ ......АКО xxxx НЕ ПРОМЕНЯТ СТРАТЕГИЯТА СИ НА ДИСTРИБУТИРАНЕ ЩЕ ОСТАНАТ САМО ЕДИН ЛЪСКАВ МАГАЗИН В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ ....

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО, ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ОФИЦИАЛНО НЯКОЙ ОТ ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА ТАЗИ ФИРМА ,КОИТО ПОСЕЩАВАТ ФОРУМА:

ДАМИ И ГОСПОДА , МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ В КРАЙНА СМЕТКА , ВИЕ КАТО ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА Jackson ЗА БЪЛГАРИЯ , РАЗПОЛАГАТЕ ЛИ СЪС СЕРВИЗНА БАЗА И РЕЗЕРВНИ ЧАСТИ ЗА ПРОДУКТИТЕ НА ТАЗИ МАРКА , И АКО ДА, МОЛЯ ВИ УЧТИВО ДА МИ ПОМОГНЕТЕ? АЗ И ВИЕ ПРЕДПОЛАГАМ СТЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ДА ПОДЪРЖАМЕ ДОБРИ ОТНОШЕНИЯ И ДА РАБОТИМ ЗАЕДНО ЕДИН ЗА ДРУГ. ПИША ТАЗИ МОЛБА ТУК ЗАЩОТО ТУК ИМА МНОГО ХОРА ,КОИТО ПОСЕЩАВАТ ВАШИЯ МАГАЗИН , ТАКА ЧЕ ЕДНО ОТКРИТО РЕШАВАНЕ НА ПРОБЛЕМА Е ОТ ПОЛЗА И ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебахти кофти тръпката

:beer:

стана ясно че има хора из форума дету се занимават с направа на китари драсни им по едно лично все ще намерят един болт деба ...

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че ви развалям идилията на плюене по xxxx, но Death Zone, никой магазин не ти е длъжен да притежава каквото и да е...

 

Обаче отношението на "дистрибуторите"  Поправете ме ако греша, но мисля че дистрибутора е длъжен да осигури гаранционен И извънгаранционен сервиз. Без значение дали си си купил китарата от него или от другия край на света!

 

Този момент с "без значение" къде си го видял?

Ако някой ти дойде със счупен BC Rich ти ще му го поправиш ли ;):godbless::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научи смисъла на словосъчетанието "извънгаранционен сервиз" и ела пак.

 

Мога да си купя Citroen от Франция, да дойда тук, да го счупя и като отида в сервиза тук, те са длъжни да ми го оправят и ако има нужда да ми доставят нужните части. Длъжни са!

 

Ако не вярваш - пиши мейл на Jackson, да видиш кво ще ти отговорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно наясно съм със смисъла. За това те питам. Нали беше дилър на BC Rich. Идва някой със счупена китара при теб. Разбира се, той ще си плати всичко, но ти имаш ли частите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това въжи само ако магъзина е дистрибутор на дадената марка,ако не е, тогава не е длъжен да предостави сервиз или части!!! :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - аз не съм официален дистрибутор, а само дилър. Научи разликата за домашно.

Второ - ако бях официален дистрибутор - щях да ги доставя. Още повече, че това най-вероятно щеше да е написано като мое задължение в договора, който щях да съм подписал с фирмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.