Jump to content
Българският форум за музиканти

Тремоло


Recommended Posts

Аз гледах Скот Травис тук, разбира се, ма не съм забелязал такова нещо със слабата лява ръка. Я разясни малко, че на мен наистина ми стана интересно :P

Иначе и аз съм му върл фен.

Можех да ти постна ЛС, ама понеже някой от колегите също може да се заинтересува, от гледна точка на методика за уптажняване на "слаба" ръка, затова реших да споделя наблюденията си тук...

Ами, ще кажа каво видях. Когато Скот Травис водеше парчета в по-умерени темпа с дълъг куплет, той водеше с лявта ръка на фуса и когато идваше удара на барабанчето ( на 2 и 4 време), той го правеше пак с лявата ръка, а дясната удряше по фуса!!!!! Чаткаш ли, Egon?! Oтстрани погледнато това просто ми вкара дванадесетопръстника в дебелото черво, а стомаха и бъбреците си смениха местата!!! Адски е чоглаво за гледане, а за изпълнение е направо неприятно, но има гъдел... Отстрани погледнато, такова свирене изглежда малко статично и дърводелско, но всъщност издава един дълго граден навик на абсолютен десняк! На практика, в куплетите, дясната ръка свиреше на 2 и 4 време по една четвъртина на фуса...

Това показва, че и най-големите са имали проблеми. Може и да не ги стигнеме, но поне ни остава да се учиме от тях... :headbang::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А какво правеше през това време дясната му ръка, докато лявата води на фуса? Тоест извън ударите върху барабанчето?

Иначе имам спомен за такава визия тогава, но реших, че това е просто ефектно свирене, да се различава, да е шоу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво правеше през това време дясната му ръка, докато лявата води на фуса? Тоест извън ударите върху барабанчето?

Иначе имам спомен за такава визия тогава, но реших, че това е просто ефектно свирене, да се различава, да е шоу...

Дясната само на 2 и 4 време по една четвъртина на фуса. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе Синбат,тебе кат те набарам ше изядеш шамарите-честно.дразниш вече :)

 

хихи :) пак по темата,за да не ме трият:аз пък обичам да завършвам парчета с отшумяващо тремоло...(абе точно кат на химна на БГ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

imperor,

пиутам за друго: докато си води с лявата ръка на фуса, какво прави дясната му? Иначе те разбрах какво имаш предвид със слаба ръка и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири бекбийтове на барабанчето, човекът каза ясно.

 

Скот Травис открай време сменя водещите ръце много често, на всеки такт по два пъти по някога, много други хора също го правят, между другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сменянето на ръцето при Скот, нали и аз това казвам, че е ефектно и доста хора съм виждал да го правят <_<

За 'слабата' ръка на Скот: аз си представях друго - че докато лявата води на фус, дясната не си почива, а играе по райда и на двойка и четворка удря по фуса, докато лявата акцентира с него върху барабанчето. Разбираш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сменянето на ръцето при Скот, нали и аз това казвам, че е ефектно и доста хора съм виждал да го правят <_<

За 'слабата' ръка на Скот: аз си представях друго - че докато лявата води на фус, дясната не си почива, а играе по райда и на двойка и четворка удря по фуса, докато лявата акцентира с него върху барабанчето. Разбираш ли?

Не, дясната нищо не прави, а "чака" 2 и 4 време за да иде на фуса, а лявата отива на барабанчето и после пак се връщат в изходна позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мн. Ясно ,че как бес тремоло...сега сум на една школа...мн. приятна и там в момента уча парадиглита , Форжшлак ,акценти и ритмичност на свирене...ако там не фкарвам Тремоло то значи нещата ваобще няма да звучат..защтото примерно на метронома имаш дадено темпо... и имаш да изсвириш простото упражнение 4 16-тини и 2 32-ини няма начин просто да се изсвири бес тремоло (това е триола което написах по горе)А относно кои барабанисти свирят с Тремоло ... по добирят вариант на вапроса според мен ще е Кои не исползват :P:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръвен, ти скирилизатор ли работиш, че такъв правопис имаш, дето се надявам да не си е твой <_<

imperor, разбрах сега всичко, мен за дясната ми беше въпроса от самото начало.

За барабнисти, които не използват - ми нали Скот Травис, бе пич.

Друг един е на Мейдън, ма нито го обичам, нито му помня името. Но мсиля, че той не ползуваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръвен, ти скирилизатор ли работиш, че такъв правопис имаш, дето се надявам да не си е твой :godbless:

imperor, разбрах сега всичко, мен за дясната ми беше въпроса от самото начало.

За барабнисти, които не използват - ми нали Скот Травис, бе пич.

Друг един е на Мейдън, ма нито го обичам, нито му помня името. Но мсиля, че той не ползуваше.

Аз лично не знам такъв Барабанист дето да свири без тремоло...щото това е неизбежен елемент от ритмичността,а ритмичността кара барабаните да оживеят....А това е една от многото красоти в барабаните.

И още нещо...понеже съм нов в форум ако подписа ми не трябва да е на латинеца ще го сменя :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе човече, просто правиш потресаващи грешки, като ас вместо аз и т.н. Затова те питам. Посписът ти може да е на латиница, доколкото знам.

Не става дума дали може да свири тремоло, а дали го употребява. Няма парче на Скот Травис, в което той да ползва тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A drum roll is a method a percussionist employs to produce a sustained sound on a drum. Rolls are used on other percussion instruments such as the marimba and xylophone to sustain the sound, where it can be likened to tremolo on string instruments.

 

 

The snare drum roll

 

The most common snare drum roll is the closed roll. The open roll ( or "double stroke roll")is played with double strokes alternating between the left and right hands; the closed roll is produced by applying slightly more pressure to the fulcrum upon impact which allows for the stick to bounce many times on the drum head. One stick hits the head slightly before the other bouncing stick is pulled up from the head. This produces a near continual sound when the technique is mastered.

 

Other than the open double stroke roll there are many other rolls and rudiments that sound like rolls when they are played fast enough (like the paradiddle family). In the table below, lower-case letters represent grace notes (drags, flams etc) and hyphens represent rests.

 

Rudiment Sticking pattern

Single-stroke roll RLRLRLRLRL

Double-stroke roll RRLLRRLL

French roll RRRLLLRRRLLL /interesno e tova obzna4enie kato "frensko tremolo/

Single paradiddle RLRR LRLL

Double paradiddle RLRLRR LRLRLL

Five-stroke roll RRLLR-LLRRL

Seven-stroke roll RRLLRRL- LLRRLLR-

 

Also, the six-stroke roll, perhaps a misleading name, is often used in snare solo situation. It has four variations; each is a quarter note in length and consists of two double strokes(RRLL) and two singles (R L).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси топика... Локум...

 

Аз познавам и използвам 2 вида тремоло:

1. Това с бързите двойни удари: RRLLRRLLRR...

2. N-брой удари. Ей за това досвга никой не писа. Не знам точно как се води. Има едно видео с Алекс Акуна. Там много ясно се вижда и чува. Тремолото от тоз вид звучи като жужене на муха. Не че се използва често ама е ефектно.

 

Отделно от това всичко е въпрос на терминология. Например RLRRLL или RLRRLRLL изсвирено от майстор пак може да звучи като тремоло. Денис Чембърс често го прави.

 

А това, че който не можел да прави тремоло не бил барабанист айде няма нужда. За мен това са дърти кръчмарски лафове. Всяко едно нещо в свиренето е определен елемент, който може да се изработи в необходимия за това момент. Например, когато започвам да уча някого в началото винаги започвам с това какво го кефи. Почнеш ли наопаки рискуваш да убиеш всичко детско у падуана. Всеки узрява за различните неща по различно време.

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.