Jump to content
Българският форум за музиканти

Много важно!


FeramonD

Recommended Posts

¨Много мерси на вси4ки Определено се обедих 4е сам направил правилния избор ¨Утре си идвам а сега сум в 4ехия а китарата в виена но си е моя :) и много и се кефа

 

 

мерси отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше черпиш целия форум няма начин. ;);););):)

 

Определено няма да съжаляваш - аз свиря с LTD в момента и супер се кефя също...нищо че не е ESP - определено тия хора не правят слаби инструменти. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох вече съм на родна земя и мога да ви обясня всичко! Отидах в Виена за 2 дена след което в Чехия на свадба за още два върнахме се в Виена и вчера пътувах на тук. В Виена отидах в Muzik Produktiv (май така се казваше)

Най-големия магазин за китари и барабани в австрия (поне така пишеше :D ) и трябва да ви кажа че е с големината може би на Била и толкова китари не бях виждал никога пък камоли на едно място! Поне по 30 модела от фирма та ако не и повече! Тъй като майка ми и баща ми ме "ограничиха" на 250 евро (пре достатъчно за мен) избора ми се сведе до 4 модела Ибанез два- три Джаксъна и само това ЕСП. Имаше и някви други ама бяха незнайни марки за по 80 -90 евро. Та пробвах аз най-готиния за тая цена гореспоменат Ибанез, Динкито и ЕСП-то! Всички ми се сториха супер но някак си най ми пасна ЕСП-то! И седя аз и се вайках 4 часа :wall: :wall: :wall: кое ще е най-добрия избор! Динкито отпадна от борбата след като разбрах че са му сменяли флойда защото някъв пич го счупил докато го пробвал в магазина.

Накрая отидох при продавача и го питах ако беше на мое място кво щеше да вземе и той каза ЕСП-то и така и сторих ама ме гризеше дали съм направил правилния избор след което отидох до едно интернет кафе ( кадето ме одрусаха 10 евро за 15 мин. :D:D ) и постнах темата. Мерси отново на всички които се отзоваха. И втория ми пост беше от рецепцията на хотела в Чехия (след 100 часа молене на тъпата крава да ми даде за 5 мин да погледна!) Там вече видях всичко и се успокоих дет се вика камък ми падна от сърцето! Та тва е, в момента се кефя на ЕСП-то което изглежда точно така:mh50.jpg

 

Да ми е честито!

 

 

 

 

П.С Минах границата успешно без да ме затворят за контрабанда :D Даже си подпечатах документа за Мерверщое ( нещо като нащо ДДС) и ще ми варнат още 50 евро следващия пат ! Далаверка си е!

 

А и имам още един въпрос: Трябва ми свестен лютиер или нещо подобно да ми настрои китарата и флойда че аз сам определено няма да успея B) ! И ако има такъв кви пари ще ми вземе?От софия съм.

 

 

Мерси на всички и за почерпката ще се разберем допълнително :D:beer::no::D:D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти настрои китарата? :D

а флойда няма какво да го настройват, освен ако няма да го ползваш много...до колкото съм чувал оправянето на флойд е скъпа работа

хмм скоро ще си взимам китара за около 500 лева я някой да каже модел с хъмбъкъри и може без флойд. не пускам нова тема защото още ги нямам парите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти настрои китарата? :)

а флойда няма какво да го настройват, освен ако няма да го ползваш много...до колкото съм чувал оправянето на флойд е скъпа работа

Винаги е добре ако знаеш някой добър лютиер да ти настрои китарата...в смисъл малко set up да се направи, защото по заводските китари винаги има какво да се барне /настройка на шиша, флойда, височина на струните и т.н./

Подобна манипулация не би трябвало да бъде скъпа

Да не товорим, че без нормална настройка на флойда после може да имаш страшно много проблеми с разстройването и др.

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аййй честито.

Човече, айде моля ти се дай адреса на тоя магазин, защото през Септември имам път натам... (нямам но ще си направя!! :godbless:) та мисля да мина да загубя един ден.... поне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да каже зашто LTD не е ESP 

 

По същата причина поради която Squier не е Fender например 

 

Мда нещо от сорта LTD е подфирма ( марка ) на ESP - същият дизайн ама с по-евтини материали правени в индонезия до-колкото знам. ESP не знам къде им са фабриките ама сигурно не е по далече от там квото и да разправят:):) .

Това обаче не значи, че LTD като си вземеш и качеството е супер зле - напротив много са си яки даже LTDтата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички. За адреса на магазина намира се на около 15 километра от Виена в посока Гратц! Минаваш шопинг сюда по Триестер Щрасе и след едно селце Wr.Numberg май беше свиваш на ляво към магистрала А-2 и след 500 метра магазина е отляво! Оранжев е с един Гибсън отпред. Абе няма как да не го видиш.

 

 

П.С Та никой не каза за лютиера. Аиде моля ви че ми се свири супер много ама неща да й прееба флойда и да мина да ми го настроят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.