Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за вид чинели


Recommended Posts

Барабаните не са ми много ясна тема ,за това ви моля да не се смеете много на въпроса ми.

 

-Може ли някой от вас да ми каже как се наричат чинелите ,които се държат с ръце и се удрят един с друг и имат кожени ремъци за дръжки ? Виждал съм да се ползват в духовите и филхармоничните оркестри .

-Има ли стандартен размер ,който се ползва или са различни диаметри?

-След Зилджиян коя е втората за предпочитане марка чинели?

 

Приятелката ми е ударнячка(академична) и мисля да и направя някакъв подобен подарък :virtuoz:

 

Благодаря ви предварително :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чинелите, които се използват в оркестрите, се наричат... оркестрови. :virtuoz: Биват няколко вида - French, Viennese, Symphonic май, но нямам идея какви са разликите между тях. Sabian имат една серия Moltо, която е именно за оркестрови чинели. Това отговаря и на втория ти въпрос, другата марка е Sabian. Размерите са най-вече 18", но има както 16", така и 19", така и 20".

 

Доста скъп подарък ще да е това. Успех с намирането. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм барабанист, но няма ли да е по лесно да си купиш два еднакви чинела(или направо фус капаци) и да им измайсториш дръжки . досега в БГ не съм виждал оркестрални чинели да се продават ей така по муз.магазини. може да питаш в някое читалище където има духов оркестър или в някоя опера, ама малко се съмнявам да си продадат античните ламарини :headbang: успех все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

драшку не се обаждай където не разбираш, ще те вкарам в касата и ще те почна с двойният педал :D) хаха, гледай си 5-тата струна дето ти липсва..

 

по темата. преди няколко месеца в музикалмното училище във варна мернах няколко полуизоставени оркестрални чинели, обаче не видях каква марка са. може и да са най обикновени чинели с правени дръжки наистина, може да попиташ дали се продават, тогава щях да си купя безпроблемно от там леко пукнат райд чинел пейст 602 стига да почерпиш даскала по ударни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на всички за отговорите.Ще потърся наоколо дали от магазините могат да ми внесат .Ако не .......догодина от Франкфурт от панаира ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните не са ми много ясна тема ,за това ви моля да не се смеете много на въпроса ми.

 

-Може ли някой от вас да ми каже как се наричат чинелите ,които се държат с ръце и се удрят един с друг и имат кожени ремъци за дръжки ? Виждал съм да се ползват в духовите и филхармоничните оркестри .

-Има ли стандартен размер ,който се ползва  или са различни диаметри?

-След Зилджиян коя е втората за предпочитане марка чинели?

 

Приятелката ми е ударнячка(академична) и мисля да и направя някакъв подобен подарък :)

 

Благодаря ви предварително :hello:

Crash cymbals-са 4инелите които се употребиават в оркестрите.

Suspended cymbals/demek 4ineli na stoika/-4инелите които се употребиават при комплекта барабани.

 

Да има разли4ни диаметри и сас разли4на големина в зависимост какав репертоар се свири и какав звук тарси диригента.

 

Зилджиян не е застраховка 4е звукат ще баде добар таикато това зависи от много фактори.

 

Пробваи paiste cymbals сащто.

 

ОО ако смиаташ даправиш подарак на ниакои, ощтепове4е в БГ гледаи основно да са нови красиви да блестат и това е нищто пове4е да са опаковани с фирмениа надпис .....защто?! таикато в нашите оркестри по4ти негледат за звук на 4инелите по простата при4ина 4е наи добрите ни оркестри по4ти не разполагат със нещо кои знае какво.

/справка Пловдивска филхармониа едни нови и едни раждиви спукани дават ги отвреме на време на" операта"/

 

Така 4е всеки един марков 4ифт Crash cymbals ще баде супер подарак за приателката ти.

 

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.