Jump to content
Българският форум за музиканти

Опитвам се да свържа


Recommended Posts

Здравеите,аз съм нов в форума,но като гледам има много отзивчиви хора и се надявам някой да ми помогне

Искам да направя запис на компютъра си,към него е включен ресивър Thunder THC-3000,в който е включен горе долу хубав микрофон,

усилвателя е нали с ефекти за микрофона и когато пусна инструментал на компютара се получава горе долу добре

Обаче незнам как това цялото нещо да го запиша пак на компа,не гоня някакво добро качество,но като за демо,

Сигурно си е проличало вече че от скоро боравя с техника и затова ще съм благодарен ако някой ми помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за "Караоке" функцията която вграждат в някой ресивъри в последно време... ако твоят има изведен изход преди крайните стъпала принципно е възможно... ако не, остава алтернативата да вземеш сигнал от изхода за слушалки... предполагам има такъв. Според мен е по-добре да поразучиш някоя програмка за запис и миксиране.... да си включиш микрофона директно в компютъра и така... софтуер за ефекти, колкото искаш :) дори и безплатен :) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Предполагам говориш за "Караоке" функцията която вграждат в някой ресивъри в последно време... ако твоят има изведен изход преди крайните стъпала принципно е възможно... ако не, остава алтернативата да вземеш сигнал от изхода за слушалки... предполагам има такъв. Според мен е по-добре да поразучиш някоя програмка за запис и миксиране.... да си включиш микрофона директно в компютъра и така... софтуер за ефекти, колкото искаш :happy: дори и безплатен :happy: Успех!

благодаря че се отзова Искам само да те питам как да го включа напражо в комп. като жака на микрофона е голям а пак на комп. буксата е малка.А тези програми аз ги имам за ефектите

Редактирано от plamen_cve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Потърси в магазините за електронни компоненти или аудиотехника един преходник като този:

 

http://www.photopavilion.com/i/products/Li...er%20RF-125.jpg

 

От голям към малък жак... ще го разпознаеш между нещата... струва не повече от 2 - 3 лева... забождаш с него в MicIn входа на компютъра (обикновено гнездото е с розов цвят) и си настройваш записващият миксер да взема сигнал от там ако не е. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се обаче, че микрофонният вход на компютрите е за електретни микрофони и има и захранване по него.... така не е добра идея. Ще ти трябва някакъв предусилвател и включване в Line In.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

plamen_cve:

Входът на звуковите карти е за електретен микрофон и не става за динамичен. Картата подава захранващо напрежение което може да повреди микрофона, ако е динамичен. Има теми във форума, където подробно са описани подробни на твоя проблеми. Потърси с търсачката!

Ако микрофонът е електретен няма проблем, но

"горе долу хубав микрофон,"
може да означава динамичен. Провери добре каква е ситуацията, за да нямаш загуби.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.