Jump to content
Българският форум за музиканти

Уроци за начинаещи


Recommended Posts

Скоро си взех барабани и поради факта , че никога досега на съм свирил съм доста объркан с какво да започна.Ако някой знае , къде из нета се намират уроци за начинаещи нека даде линкове.Също би било чудесно някой да ми обясни как се разчитат таблатурите за барабани. :headbang:

Благодаря ви предварително. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито,че избра най-добрия инструмент пожелавам ти много успехи за напред .Сега по темата ако никога до сега не си се занимавал с барабани ,трябва да се свържеш с някой преподавател за да ти обясни постановка ,как се разчитат ноти и пр.За начало вземи си школата на Добри Палиев -"систематичен курс за малко барабанче" и бачкай по нея .Но трябва задължително да си намериш някакъв преподавател поне да ти обясни постановка и как да разчиташ ноти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за линковете и съветите :headbang: .И аз съм мислел да ходя на уроци , само че в моя град Шумен , който въпреки , че не е много малък не мога лесно да си намеря добър учител.Пък и голяма е тръпката да се научиш сам. :headbang: @evans знаеш ли откъде мога да си намеря книгата , която ми препоръча, дали се продава в книжарниците. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@evans знаеш ли откъде мога да си намеря книгата , която ми препоръча, дали се продава в книжарниците. :)

да школата е българска и спокойно се продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с таблатурите - тук:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3225

C |-Cymbal----------|

H |-Hi-Hat----------|

Rd|-Ride-Cymbal-----|

t |-Small-Tom-------|

T |-Medium-Tom------|

S |-Snare-Drum------|

F |-Floor-Tom-------|

F2|-2nd-Floor-Tom---|

B |-Bass-Drum-------|

Hf|-Hi-Hat-w/foot---|

 

C |-x-| Strike Cymbal

C |-#-| Choke Cymbal (Grab Cymbal With Hand After Striking It)

C |-s-| Splash Cymbal

C |-c-| China Cymbal

 

H |-x-| Strike Closed Hi-Hat

H |-X-| Strike Loose Hi-Hat

H |-+-| Bell of Hi-Hat

 

Rd|-x-| Strike Ride Cymbal

Rd|-X-| Strike Bell of Ride

 

S |-o-| Strike Snare

S |-O-| Accent Snare

S |-g-| Ghost Note on Snare

S |-f-| Flam on Snare

S |-b-| Soft One-Handed Roll

S |-B-| Accented One-Handed Roll

S |-@-| Snare Rim

 

t |-o-| Strike Small Tom

t |-O-| Accent Small Tom

t |-g-| Ghost Note on Small Tom

t |-f-| Flam on Small Tom

t |-b-| Soft One-Handed Roll

t |-B-| Accented One-Handed Roll

 

T |-o-| Strike Large Tom

T |-O-| Accent Large Tom

T |-g-| Ghost Note on Large Tom

T |-f-| Flam on Large Tom

T |-b-| Soft One-Handed Roll

T |-B-| Accented One-Handed Roll

 

F |-o-| Strike Floor Tom

F |-O-| Accent Floor Tom

F |-g-| Ghost Note on Floor Tom

F |-f-| Flam on Floor Tom

F |-b-| Soft One-Handed Roll

F |-B-| Accented One-Handed Roll

 

F2|-o-| Strike 2nd Floor Tom

F2|-O-| Accent 2nd Floor Tom

F2|-g-| Ghost Note on 2nd Floor Tom

F2|-f-| Flam on 2nd Floor Tom

F2|-b-| Soft One-Handed Roll

F2|-B-| Accented One-Handed Roll

 

B |-o-| Strike Bass Drum

B |-O-| Accent Bass Drum

B |-g-| Ghost Note on Bass Drum

B |-f-| Flam on Bass Drum

B |-b-| Soft One-Handed Roll

B |-B-| Accented One-Handed Roll

 

Hf|-x-| Click Hi-Hat With Foot

Само , че означенията са на английски.Някой знае ли как са термините на български , останалото мога и сам да си го преведа. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръпката може да е голяма когато се учиш сам ,обаче идва едно време когато не знаеш на къде да тръгнеш .А и дори да си купиш школата на Добри Палиев ти няма да знаеш как да свириш нещата там ,защото няма кой да ти ги обясни нещата .Така ,че търси си учител на всякъде по вестници и по нета и т.н.,не може да няма поне един барабанист ,който да преподава в Шумен :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора,стига го лъгахте човека,бе,и за кво са му ноти кат не може да ги прочете,пич трябва ти минимум набор от знания и умения преди да почнеш да се самообучаваш,иначе си нищо особено не правиш :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Шумен има добри барабанисти , ако можеш да се свържеш с Гъцо от бившата МЕЛИСА или с Пламбето (стига да не си е продал барабаните) или пък Солето (сега е доста солиден сет барабани и ламарини). Успех. Поне питай Пламбето за уроци преди няколко месеца му записах няколко часа уроци на Уекъл и С.Филипс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Шумен има добри барабанисти , ако можеш да се свържеш с Гъцо от бившата МЕЛИСА или с Пламбето (стига да не си е продал барабаните) или пък Солето (сега е доста солиден сет барабани и ламарини). Успех. Поне питай Пламбето за уроци преди няколко месеца му записах няколко часа уроци на Уекъл и С.Филипс.

Ако можеш ми дай на pm кординатите им , за да мога да се свържа с някой от тях. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с The Crow, без минимум знания не става. Ако не ходиш на уроци, то хвани един барабанист, черпи го 2 ракии и нека ти обясни и на маса поне ноти, удари, ръце и т.н. Аз така се учих сам на 2 каси и сега не мога да правя елементарното - да поддържам минута-две равен ритъм с 2 каси, а мога по-сложни засечки и фигури :godbless:

Така че някой трябва поне да ти обясни нещата - наживо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.