Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко да се посмеете


Recommended Posts

Изрових едно мое записче от 97 - 98-ма година. Представлява проба за мултитрак запис с великият софтуер Cool Edit Pro.

 

Машинката беше нещо от сорта на Cyrix 233 MHz, 32Mb RAM, един огромен и грозен 5 инчов HDD Big foot. "Саунд интерфес-а" в много кавички беше великата ESS 1869.

 

Останалото - китара Пълдин плъгната в Boss MT2, който от своя страна е вкаран директно в лайн ин на звуковата карта.

 

Барабаните и баса са правени в Мод Тракер, но за записа бяха баунс-нати с Фаст Тракер в уейв фаил и импортирани в Cool Edit Pro.

 

Свирнята можете да не я броите, целта беше магията на мултитрак записа :headbang:

 

Ей го и нещото:

 

Записче

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухаа, подкарал си куул едит на сирикс. Това е постижение само по себе си. Иначе кефец, аз толкова много барабани съм изписал на фаст тракър, че не е истина. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang:

 

Ех тея Сайрикси, слава богу че ги спряха от производство и ни спестиха мъките :headbang:

 

Много яки си бяха тея тракерчета, особено мод тракера - 95-та година той ми правеше кефа с един собственоръчно направен Ковокс преобразувател на принтерският порт с цели 8 бита - супер автентичен невероятно реалистичен и бомбастичен звук :headbang: После почнах работа, """забогатях""" и си купих истинска звукова карта с цели 16 бита - голям кеф :headbang:

 

Роска, нали знаеш - мързела не мори, а мъчи :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лицето bobalan се съдирахме от радостта на саморъчно направения Covox, ех спомени. После и аз минах на космическия за времето си SoundBlaster Vibra 16. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много си е шик :headbang:

Пълдинката направо мачка

аз бях зарибен на времето по импулс тракер-а.. кофти че не паза оригиналните файлове , бяха некви смешни кабайти и яко куфялка през уинамп-а :)

трябва да поровя архивите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.