Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо липсва тук


7thString

Recommended Posts

а най-добре учи неволята:greenball:аз затова в момента се уча на туй-онуй по озвучаването,нищо че в групата има още двама озвучители

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Kakвото и листченце да имаш, на пулта има аукси и на тях също има корекции. Ти си барай по каналите с листченце, а оня накрая като се изгаври с ауксите се чуди откъде ти дойде това на главата... Може да ти прецака и малкия кръг - мониторите на сцената и тогава гледаш как певчо или жицара търчат като изоглавени отпред на стените (отляво или дясно) да чуят свирят ли аджеба или напротив. И като се хакнат пред колонажа, резултата е... микрофониааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kakвото и листченце да имаш, на пулта има аукси и на тях също има корекции. Ти си барай по каналите с листченце, а оня накрая като се изгаври с ауксите се чуди откъде ти дойде това на главата... Може да ти прецака и малкия кръг - мониторите на сцената и тогава гледаш как певчо или жицара търчат като изоглавени отпред на стените (отляво или дясно) да чуят свирят ли аджеба или напротив. И като се хакнат пред колонажа, резултата е... микрофониааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!! :metalist:

според мен тогава човека не го направи нарочно... просто май не беше наясно с нещата... може би толкова си можеше...

 

това за ауксовете "ние много добуе го знаеме" (както изпя една небезизвестна БГ група)... :metalist::metalist:;)

тогава може да не сме разбирали много (защото беше доста отдавна), ама сега се надявам да разбирам малко повече (защото работя като звукорежисьор) :(

 

 

а това за микрофонията ме подсеща за друга случка в същия клуб (не мога да се сетя дали беше същия озвучител), която история май ще е по-добре iBobz да разкаже, защото той остана ощетен... неразбиращ... и... безмълвен (докато ние-останалите от групата се заливахме от смях...)

;):metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това за микрофонията ме подсеща за друга случка в същия клуб (не мога да се сетя дали беше същия озвучител), която история май ще е по-добре iBobz да разкаже, защото той остана ощетен... неразбиращ... и... безмълвен (докато ние-останалите от групата се заливахме от смях...)

;);):no:

Става въпрос за едно участие, в което трябваше да направя една точно определена микрофония в началото на Word Up, ама тя да му еба майката ич не се получи и тогава колегата progressive пусна някакъв просташки синт да замаже положението и ДА МИ НАТРИЕ НОСА. Това нещо се случи 98 година и гадовете до ден днешен ме ебават за тая микрофония.

 

П.П. Ванцааа, ако ше си вадиме кирливите ризи... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това за микрофонията ме подсеща за друга случка в същия клуб (не мога да се сетя дали беше същия озвучител), която история май ще е по-добре iBobz да разкаже, защото той остана ощетен... неразбиращ... и... безмълвен (докато ние-останалите от групата се заливахме от смях...)

;)  ;)  :D

Става въпрос за едно участие, в което трябваше да направя една точно определена микрофония в началото на Word Up, ама тя да му еба майката ич не се получи и тогава колегата progressive пусна някакъв просташки синт да замаже положението и ДА МИ НАТРИЕ НОСА. Това нещо се случи 98 година и гадовете до ден днешен ме ебават за тая микрофония.

 

П.П. Ванцааа, ако ше си вадиме кирливите ризи... ;)

много на сериозно го прие... :no:B);)

 

А И ВИНАТА ОПРЕДЕЛЕНО НЕ БЕШЕ ТВОЯ! (аз всъщност за това го споменах...)

но ти така и не доразказа защо(или заради кого) не успя да направиш микрофония всъщност...

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А И ВИНАТА ОПРЕДЕЛЕНО НЕ БЕШЕ ТВОЯ! (аз всъщност за това го споменах...)

но ти така и не доразказа защо(или заради кого) не успя да направиш микрофония всъщност...

 

:no:

Явно некои озвучители не правят разлика между копчето GAIN (примерно) и копчето HIGH. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А И ВИНАТА ОПРЕДЕЛЕНО НЕ БЕШЕ ТВОЯ! (аз всъщност за това го споменах...)

но ти така и не доразказа защо(или заради кого) не успя да направиш микрофония всъщност...

 

:beer:

Явно некои озвучители не правят разлика между копчето GAIN (примерно) и копчето HIGH. :beer:

абе с две(2) думи:

озвучителя се охахави като чу зараждаща се микрофония и тутакси дръпна почти всичко по пулта... и естествено iBobz остана безмълвен и недоумяващ...

на нас пък ни стана супер смешно и оттогава го бъзикаме че една микрофония не може да направи...

 

естествено той нямаше вина за случилото се и съвсем отговорно мога да заявя, че iBobz може да направи не една микрофония :D ...

...само да не ме разберете погрешно... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги мога да направя микрофония, когато правя звук на група, чиято певица не си е включила микрофона, но твърди, че го е включила и изключително разумно отива с микрофона точно пред колоните да провери дали се чува и в този момент разбира, че микрофона не и е включен и го включва точно там ПРЕД КОЛОНИТЕ. :beer::beer::D

Мога също така да направя микрофония, когато адаптрите на китарата ми са току що сменени с доста по-яки (Dimarzio) и озвучителя ми казва, че китарата ми е със скапани адаптри, щото много пищят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Разбойник

Ще си позволя да не се съглася с едно твое изказване- че озвучителите не разваляли саунда нарочно. Лично съм ставал свидетел на такова нещо- Примерно 3 групи излизат, и понеже "главната" трябва да звучи най-добре, другите две групи биват прецакани НАПЪЛНО СЪЗНАТЕЛНО, та да не би случайно да засенчат "великите" :blink:

 

Ще дам пример с концерта на Deep Purple- първата група, тази от Русия беше размазваща и се зарекох да си намеря техни песни. В същото време соло китарата изобщо не се чуваше, баланса като цяло беше отвратителен и музиката звучеше постно. Респективно наще герои БТР бяха балансирани доста по-добре, но за това пък се изложиха като девственица на първия път. Та кое да ме накара да мисля, че такава сериозна организация, уж най-кадърните озвучители в БГ, просто без да искат са пропуснали да направят качествен саунд на първата група? :o

 

Няма случайни неща...

 

П.С. Доста от озвучителите са нереализирали се музиканти и имат доста натрупана злоба в себе си... сами си правете изводите :blink:

а и доста от хората в този форум :blink::angry::o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Много ме кефят старите теми! Нас последния път (и наш първи пред публика) ни прецака много яко озвучителят, като не ни даде и две минути чек да си направим и абсолютно се задоволи със стандартния снапшот на пулта, и после всичко беше порядъчно размазано. По едно време се развика на TONY, че кубето му било боклук и, че нищо няма да стане и ще оплескаме всичко (тва озвучителят) и Тони му натри муцуната на оня разбирач, като направи всичко по сцената, така че да звучи добре. А кубето беше супер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ние си имаме озвучител - вече доста време е с нас, познава ни репертоара и свиренето, като свирим някъде, той ни прави звука и резултата винаги е качествен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова съм се зарекъл ако свиря някъде, доколкото мога сам да си оправя саунда, отколкото да разчитам на някакъв льольо, който нито ни познава, нито знае как искаме да звучим, нито пък знам дали изобщо знае как трябва да звучи една група ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не съм гледал тази стара тема, но казваш, че на Пърпъл тонрежисьора не бил дигнал китарата на Морс про време на соло - този човек изобщо не е българин, и си точно на Пърпъл тон-инжинера, бтв това е за концерта в Каварна, за София не знам. И още нещо - имаше панорама на някой песни, китарата му на места беше повече в дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно- Подгряващите определено звучаха по-зле, което подкрепя твоята теза, но да- в един момент китарата НЕ се чуваше и понеже бях точно на средата пред сцената, не ми е ясно накъде ще да е била изнесена тази панорама :recourse: Може би ЗАД сцената. Както и да е :icon_shithappens: Беше отдавна, беше як концерт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.