Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Абе хора ,някой да е запознат с карданите на Dixon ,защото в най-близко бъдеще смятам да си взема кардан обаче се чудя между Dixon и Dw 4000 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Вземи си последния модел на pearl немога да ти кажа как се казва серията му ,но можеш да го видиш в нета.Цецо от латино партизани свири с такъв и е страшен ,има страшно много възможност.Вземи го няма да сбъркаш

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си последния модел на pearl немога да ти кажа как се казва серията му ,но можеш да го видиш в нета.Цецо от латино партизани свири с такъв и е страшен ,има страшно много възможност.Вземи го няма да сбъркаш

кво значи има много възможност?

освен на касата да тупа мое да пее да свири? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си последния модел на pearl немога да ти кажа как се казва серията му ,но можеш да го видиш в нета.Цецо от латино партизани свири с такъв и е страшен ,има страшно много възможност.Вземи го няма да сбъркаш

кво значи има много възможност?

освен на касата да тупа мое да пее да свири? :lol:

http://www.pearldrum.com/p1000_2fb.htm ей тука пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си последния модел на pearl немога да ти кажа как се казва серията му ,но можеш да го видиш в нета.Цецо от латино партизани свири с такъв и е страшен ,има страшно много възможност.Вземи го няма да сбъркаш

кво значи има много възможност?

освен на касата да тупа мое да пее да свири? :P

Тарикатското е докато мааш на кардана да четеш вестник или да изпушиш една цигарка ;)

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кардана на цецко от латино партизани е много скъп, ако не се лъжа е най-скъпият модел а the crow като гледам иска да си вземе евтин. взимай DW 4000, цената е съизмерима с диксъна, около 450лв,предполагам, но понеже аз съм лично фенка на DW ти го препоръчвам него. DW си е DW .. който колкот иска да си плюе по тази марка, за мен си остават несбъдната мечта :)

 

другият вариант е да погледнеш в купувам продавам. там имаше един пич който продава по евтин модел на Пърл за 350лв чистак нов. погледни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич,спести си нерви и разходи и не си взимай кардан какъвто не си пробвал

И това е идея ама в БГ няма много избор ,а и съм си решил ,че ще е един от двата кардана .Ама въпроса е кой да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кардана на цецко от латино партизани е много скъп, ако не се лъжа е най-скъпият модел а the crow като гледам иска да си вземе евтин. взимай DW 4000, цената е съизмерима с диксъна, около 450лв,предполагам, но понеже аз съм лично фенка на DW ти го препоръчвам него. DW си е DW .. който колкот иска да си плюе по тази марка, за мен си остават несбъдната мечта :)

 

другият вариант е да погледнеш в купувам продавам. там имаше един пич който продава по евтин модел на Пърл за 350лв чистак нов. погледни :D

Права си ,то попринцип DW 4000 водеше класацията ми ,но малко се зачудих защото са на една цена горе-долу и за това питам дали ,някой е запознат с Dixon-на ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абе незнам за Dixon-а , ама и аз споделям меннието че ДиДабъл-а е за предпочитане, най-малкото че си е дидабъл. а иначе наистина погледни ТУК . ако katsko продава Сонор DP492 (аз съм с такъв) е доста добър, меко движи и за по-бързо свирене ти го препоръчвам, обаче малко му куца откъм пауър на нанасяне на удар. тоя кардан има странното свойство и да искаш и да не искаш ти връща топчето след удар, смисъл доста трудно го задържаш при кожата дори при бавно свирене,получава се някакъв обратен опън,незнам дали това има някакво значение

Редактирано от CheF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом си решил-задължително DW,ная-малкото защото е по-качествен и марката има повече традиции в тая работа.а дори и да не ти е удобен,като за първи кардан не е фатално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След двугодишен опит с хардуера на DW покрай Ахат, включващ две обиколки на страната, мога да каже, че това е абсолютно най-незаслужено прехвалената и незаслужено надута откъм цена марка за барабанен хардуер. Няма да навлизам в детайли колко части от стойки се потрошиха, колко ужким чисто ново никелиране опада или пусна ръжда под него и т.н. и т.н.

 

Но въпросът е, че Юри има двоен педал DW 7000, който принципно се води средна серия откъм качество (4000 са най-долните, 7000 са средните, 5000 са класическите, бивш топ ъф дъ лайн, а отскоро има и 9000, които са новите най-скъпи и хубави). Та въпросният кардан е според мен пълна, ама пълна скръб. Не е истина колко се е разтропал, колко се разхлабва от свирене, колко е грозен и неудобен, с доста инженерни недомислици по него, да не говорим, че колкото и да го смазвам, все скърца отнякъде. Моята стара Тама е в пъти по-добра, нищо, че е доста по-евтина.

 

А като се има предвид, че 4000 е още по-надолу от 7000, хич не ми се мисли за какво ли става дума.

 

Колкото до Dixon, не знам дали ви е известно, но разликата на тази марка с Gibraltar е единствено в лепенката с надписа и в дизайна на врътките за завиване. Всичко друго е 1:1. А според мен Gibraltar е фирма, заслужаваща далеч повече респект относно хардуер, отколкото DW. Обаче ако става дума за 811DB модела, той май е малко прекалено скромен, така че не знам.

 

Ако имаше възможност да си вземеш от чужбина, щях да ти препоръчам Тама, защото за цената си просто по-добри педали от тях не съществуват, но в БГ за съжаление е почти невъзможно да си купи човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кардана на цецко от латино партизани е много скъп

Май 900лв струва,но важното да ти е удобен.Но има и друго нещо това че е PEARL или DW не означава че на всеки пасва.Много си зависи и от крака на човека ,познавам хора които харесват еди какъв си педал но обаче кракът му е голям и не става,това е все едно си взимаш обувки.Отиваш свириш и ако ти е удобен ,взимаш го

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.