Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно Yamaha Psr-e313


Recommended Posts

Здравейте,музикалви манияци и музиканти!За първи път пиша тук,но доколкото виждам това е единственият форум в България,където човек спокойно може да се допита до множество професионалисти за всичко свързано с музиката! На 18 години съм,свиря от 6 годишен на пиано,но не професионално,разбира се.Просто доста години вече ходя на уроци.Имам пиано,но от доста време искам и синтезатор,защото пианото вече не ме задоволява,когато свиря свободни импровизации по слух и не само по слух. :hysterical: Мисля,че моментът вече дойде,и засега съм се спрял на Yamaha PSR-E313. Мисля,че това е нещото което търся - хем е ентри левел като за непрофесионалисти като мен,хем има доста големи възможности.Конкретният въпрос,обаче,е следният: възможно ли е чрез връзка с флаш/компютър да бъдат добавени допълнителни ритми от миди файлове?Защото вградените,колкото и много да са,често са недостатъчни,а все пак бих искал спокойно освен класическа/техно/денс и каквато и да е музика,да мога да си свиря и типична балканска музика(или чалга :icon_shithappens: ) Единственото нещо,обаче е,че почти никой синтезатор няма вградени балкански/източни ритми.Та,възможна ли е тази добавка?Съвсем приятелски питам и се надявам да няма отговори от сорта "бе мани я тая чалга".Все пак мисля,че всеки може да свири каквото иска и всеки има право да пита.Нали за това са форумите :hysterical: Благодаря ви предварително !! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Възможно е качването на допълнителни стилове и песни:

373 kilobytes - място за качване има (песни - .mid, стилове - .sty)

 

За целата ще ти е нужен обаче и USB-MIDI кабел:

http://www.m-audio.com/products/en_us/Uno-main.html

и едно софтче на YAMAHA Musicsoft Downloader.

 

Аз лично обаче досега не съм се занимвал да качвам миди-та на синтезатора, тъй като го ползвам само вкъщи

и каквито ритми и тн, ми трябва идат от PC-то. :curse:

 

Ами май това е, флашове и други варианти при този модел няма.

Редактирано от Mike_MnD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изясни ми се работата ! :greenangel: То и аз само вкъщи ще го използвам.Значи мога всичките ритми да си ги пускам директно от комп без да ги качвам на паметта.Това е най-добрият вариянт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

не може директно от РС-то да заредиш стил първо се качва в паметта на клавира

там има място само за един user style останалата памет е за 4-5 миди-та

 

съвета ми е намери клвир на старо които има вградени ориенталски стилове щом ти трябват

примерно всички Роланд които имат OR след номера на модела има и Ямаха А300 и А1000

но определено тези на роланд примерно Е-40 OR , стар модел сравнително евтин колкото Е-313

ще ти свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.