Jump to content
Българският форум за музиканти

кухарка кремона


Recommended Posts

здравейте!

намерих си кремонка от ония с двете дупки и бели инлей. беше до боклука ... направо да ти се скъса сърцето.

 

guitar.jpg

 

единия проблем е, че главата и е счупена. сигурно може да се залепи ново парче имитиращо формата, след като се изравни дървото, но ще стане грозновато.

другото което си мисля е да се отреже цялата сегашна глава, и да се залепи нова, която да е с ключове като за електрическа китара - 3 леви 3 десни. из форума четох че някои беше направил нещо такова.

 

с боравенето с дървен материал и лепила не съм запознат, затова се обръщам към вас. ако някои би се наел да намери парче дърво и да го залепи нека каже.

С циклене, боя и нови ключове сам ще се оправя.

 

другото е че няма магаре, само струнник - метален на който се закачат капсите на струните. дали има шанс да намеря точно такова магаре ?

 

мерси за вниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

дай по-добре снимки как точно е дереджето на метлата, да знаем каква работа точно ще чини реставрацията...

 

Иначе магаре можеш да намериш, можеш да сложиш и ново - ако не се лъжа става въпрос за магаре тип ТОМ, които се продават в почти всеки магазин...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По описанието по горе^ ;) мисля 4е имам същата , с метални струни вади доста тежък метал саунд :thumbs_up: (тя е "здрава")но иначе наскоро се срещнах с абсолютно същия вид счупванв на един аматъорски ФАКТОР (но си имах и откъртената част от главата) и по още по аматъорски начин си я залепих.И поне за сметка на вида си запази класа на звучене :) което си е доволно .Предполагам 4е твоя случай е различен но успех все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здрасти!

 

фотоапарат май няма от кой да зема, моя се е споминал ... се тая

 

зех че я сканирах :)

 

crop0004.jpgcrop0004copy.jpg

crop0007.jpg

 

на едната снимка съм изсветлил цвета - обърнах внимание че грифа, и главата май са лепени от 3 масти, и счупеното е стигнало точно до лепетото място.

 

Моля някой мераклия, който може да намери подходящо парче дърво, и разбира от лепила за помощ :hysterical:

разбира се че ще има хонороар! Ще свърша каквото мога от работата.

 

предлагайте как да е оправи главата на грифа? да се изчегърта, да се изравни и да се залепи парче - кръпка, или да се реже цялата глава и да се сложи изцяло нова - такъв тип: цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.