Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукоизолация


Recommended Posts

Колеги, от личен опит знам, че минералната вата не е най-добрият вариант. Първо - не е много ефективна като звукоизолация и второ, ако не е облицована с нещо отгоре е направо ужас - само да се докоснеш и почва да сърби зверски :bravo: Най - добре се изолира със стари дюшеци. (може и нови :bravo: ) Наистина вършат страхотна работа и при повече късмет може да се намерят без пари. Ние си окачихме дюшеци по всички стени на репетиционната плътно и мога да кажа , че почти не се чува навън. Рзбира се направихме и двойни врати с изолация от вата. Само ще ви кажа ,че свирим в жилищен блок на третия етаж и вече две години няма оплаквания от съседи.

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от личен опит знам, че минералната вата не е най-добрият вариант. Първо - не е много ефективна като звукоизолация и второ, ако не е облицована с нещо отгоре е направо ужас - само да се докоснеш и почва да сърби зверски :bravo: Най - добре се изолира със стари дюшеци. (може и нови :bravo: ) Наистина вършат страхотна работа и при повече късмет може да се намерят без пари. Ние си окачихме дюшеци по всички стени на репетиционната плътно и мога да кажа , че почти не се чува навън. Рзбира се направихме и двойни врати с изолация от вата. Само ще ви кажа ,че свирим в жилищен блок на третия етаж и вече две години няма оплаквания от съседи.

 

:cheers:

приятел, за незнам кой път в тази тема повтарям че минералната вата не е опасна! :)

нито сърби ако я докоснеш, нито нещо друго!!! просто изолира! а и лесно се закача...

 

за дюшеците може би е добре(можеш и да си заковеш възглавница на стената и да си почиваш прав... :)-майтапче... ), но ако трябва да купуваш нови изобщо няма да излезе евтино! а човека търси евтин начин за изолация...

е ако изнамериш от някъде- ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогресив, не мога да се съглася с теб. Определено сърби много. Официално те каня да ми дойдеш на гости в репетиционната и да се поотъркаме в минералната вата да видим кой е прав. :bravo:

Аз просто съм го усетил и затова продължавам да си отстоявам мнението.

(Все пак може би има и различни видове мин. вата, но тази беше от най-скъпата и с най-добри качества)

В крайна сметка не е важно чак толкова, важното е да има желание човек и ще намери оптималния вариант. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогресив, не мога да се съглася с теб. Определено сърби много. Официално те каня да ми дойдеш на гости в репетиционната и да се поотъркаме в минералната вата да видим кой е прав.  :) 

Аз просто съм го усетил и затова продължавам да си отстоявам мнението.

(Все пак може би има и различни видове мин. вата, но тази беше от най-скъпата и с най-добри качества)

В крайна сметка не е важно чак толкова, важното е да има желание човек и ще намери оптималния вариант. :cheers:

може пък аз да съм дебелокожо... :bravo: и да не съм усетил като местих нашата... :)

 

а и мисля че не пречи защото при нас както казах едното дублажно студио е точно с такава вата- облицована от външната страна и засега няма проблеми и оплаквания от нея...

 

наистина има различни видове... щом така казваш ти вярвам! може и аз да бъркам... няма значение... може и наистина на двет места да е с е различна вата...

 

а и наистина според мен това е най-евтиния и ефикасен начин...

 

 

@roskobosko наистина би ми било интересно да ти видя репетиционната... че може и да посвирим... :) освен да се въргаляме във ватата :):):)

 

П.П. а вашата облицована ли е? защото дори и да сърби- то ше е доста малко... питам защото наистина ми е доста странно- наистина не съм усетил сърбеж от нашата... :bravo:

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mineralna vata<>stqklena vata!!!!!!!! Razlichni neshta!!!!!!!! Mineralnata vata ima acoustichni svoistva -- stqklenata -- e strashno opasna i e cancerogenna -- tochno tova che sqrbi kato go barnesh -- tova sa stqklenite kristali koito ti vlizat v drobchetata i ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един бърз комичен поглед върху разглеждания проблем - един приятел барабанист намери решение за себе си по следния начин - купи си един фургон, закара го на една поляна насред нищото зад блока си в Орландовци ( квартал на софия ) и заблуска колкото му сила държи!! псоел се събра и с музикалните си авери...проблем беше единствено прокарването на ток...а за изолация...природата, физиката и недъзите( недостатъчните способности ) на човешкия слух си оказаха влиянието ;) ;) само дето се подкопаха основите на фургона и сега потъва....приятелят ми акзва, че е от кофти почва, но аз се съмнявам .. :godbless:;):angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ухххх направете разликата между честотен контрол и изолация -- корите за яйца (които са пълен боклук и не се препоръчват никъде най-малкото понеже се палят много лесно) се използват за честотен котрол -- нямат никакви изолационни свойства!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те и за честотен контрол не стават, имат "някакви" поглъщащи и разпръскващи свойства над 1кхз според мен.... Практически ако опреш да оправяш високочестотни проблеми, най-вероятно вече си решил нискочестотните, а в такъв случай според мен ще имаш финансова възможност да надскочиш корите от яйца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.