Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукоизолация


Recommended Posts

Опитваме се да си оборудваме репетиционна с групата, посъбрали сме малко пари ужким, ама ни се иска да ги вложим в колкото се може по добра апаратура, вместо да инвестираме (как звучи само! :) ) в звукоизолацията!

Последно едни майстори ни светнаха, че щяло да ни излезе "не много скъпо" - само около 25 лева на квадратен метър - да я изолираме с стереопор (листове с дебелена 4 см). Което си е адски много пари дори и за гаражчето в което ще свирим.

 

Последно ми споменаха вариант с картони от яйца и тежки завеси, ама аз да си попитам:

Известен ли е някому вариант за евтина и добра звукоизолация и би ли бил той така добър да го сподели?

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен тия майстори не са ви светнали, ами направо са ви светнали(с ударение на 2-та сричка!)

минералната вата в зависимост от дебелината и плътноста разбира се е около 3.50лв квадратния метър(ако не се лъжа)! и тя наистина ще върши работа според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както корите за яйца (класика в жанра), така и тежките завеси (Smokejack тук също може да потвърди), са жив ташак, щото не вършат никаква работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте добри идеи за материали наистина защото скоро смятам да оборудвам една стая в мазето на новата ни къща. Бащата е строителен инжинер трябва и до него да с допитам, но не сега. Търся материал който възможно най - напълно да изолира звука в стаята.По възможност да оставя поция за гавра със стените (като рисуване например).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първото което ми дойде на ум е минерална вата и ако искаш площ за рисуване слагаш и гипсокартон... и после ни каниш на изложба и джем сешън... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, след около година :) Предполагам че е добра алтернатива. Сигурно е скъпичко но пък това място ще го правя за себе си така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, след около година :) Предполагам че е добра алтернатива. Сигурно е скъпичко но пък това място ще го правя за себе си така че...

по-горе ти написах какви спомени имам за цената на минералната вата. т.е. не е особено скъпа. за гипсокартона не си спомням каква беше цената, ама май и той не е особено скъп, въпроса е че май трудно се монтира защото лесно се чупи (поне така ми казаха-не съм слагал аз лично...). естествено можеш и без гипсокартона, но пък тогава няма да имаш къде да рисуваш... :)

минералната вата я залепяш с лепило или я закачаш с профили.

 

за мен това е най-ефикасния и евтин начин за звукоизолация... но може пък на някой да му хрумне и по-добра идея :):):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

минералната вата не е ли опасна???

понеза колони със сигурност е, щото като удари говорителя и като се разхвърка из стаята става нещо ужасно.

Ако обаче се облицова с нещо отгоре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

минералната вата не е ли опасна???

понеза колони със сигурност е, щото като удари говорителя и като се разхвърка из стаята става нещо ужасно.

Ако обаче се облицова с нещо отгоре :)

минералната ва та не е опасна-при нас едното студио е изолирано с такава. освен това я продават като вариант и облицована(незнам дали това е правилната дума), от едната страна с нещо като плат, така че няма никаква нужда да я облицоваш допълнително (при нас не е).

 

ако искаш мога да снимам едно парче и да ти пратя да видиш как изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един мой бивш колега каза веднъж на друг бивш колега, че се казва "стиропор", понеже идва от стирол, щото стереопор му звучало като куадро лисица :)

 

П.П. Anahat - нищо лично. Приятелски майтап. Просто се сетих за него и така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

минералната ва та не е опасна-при нас едното студио е изолирано с такава. освен това я продават като вариант и облицована(незнам дали това е правилната дума), от едната страна с нещо като плат, така че няма никаква нужда да я облицоваш допълнително (при нас не е).

Ако се продава облицована наистина е ОК. Ама ако си я купиш необлицована и я натъпчеш примерно в някоя колона :curse: става нещо невероятно. Като удари баса и от колоната летят миниатюрни стъкалца, които попаднали по кожата предизвикват сърбеж, а ако ги вдишаш :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

phile и progressive, благодаря ви! определено ми помогнахте :P

 

 

iBobz, абе мислих мислих, проверих в речника на ПеЦе-то си и не можах да я намеря тая дума - нито стиропор, нити стереоплъх или други гризачи :P

Та понеже съм фен на стереото писах си стерео... Мерси че ме светна за правилния й пис :D:D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един мой бивш колега каза веднъж на друг бивш колега, че се казва "стиропор", понеже идва от стирол, щото стереопор му звучало като куадро лисица :D

 

П.П. Anahat - нищо лично. Приятелски майтап. Просто се сетих за него и така. :)

Абсолютно правилно е това за правописа.

Междудругото това е немската дума... официалната е Фенилетен, а на английски е Стирен.

и в русе понякога има замърсявания от заводите там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

минералната ва та не е опасна-при нас едното студио е изолирано с такава. освен това я продават като вариант и облицована(незнам дали това е правилната дума), от едната страна с нещо като плат, така че няма никаква нужда да я облицоваш допълнително (при нас не е).

Ако се продава облицована наистина е ОК. Ама ако си я купиш необлицована и я натъпчеш примерно в някоя колона :curse: става нещо невероятно. Като удари баса и от колоната летят миниатюрни стъкалца, които попаднали по кожата предизвикват сърбеж, а ако ги вдишаш :wall:

ама чакай сега :stop:

минерална и стъклена вата са съвсем различни неща.

минералната вата изобщо не е опасна :exclaim:

а за стъклената наистина тръпката е бая неприятна :curse::rolleyes::happy: ... и смешна може би...

 

 

 

@Anahat като направиш нещо кажи как е! а ако можем да помогнем още нещо казвай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.